Tablice manipulacyjne

Kategorie

Filtry

na stronę
Pokazuje 1 - 50 z 87 elementów

Tablica manipulacyjna - prawdziwy hit wśród zabawek edukacyjnych dla najmłodszych

Jedną z najbardziej popularnych propozycji wśród zabawek dla dzieci stała się ostatnimi czasy tablica manipulacyjna, czyli zwykle drewniana płyta - tablica, na której zamocowane są różnego typu niewielkie przedmioty codziennego użytku. Najczęściej są to dość oryginalne elementy - klamki, zamki, zasuwy, włączniki, kontakty, guziki, czyli rzeczy, które często budzą ogromną ciekawość dziecka, ale w ich normalnej funkcji, ze względów bezpieczeństwa, zabraniamy im się nimi bawić. Jest to zatem rewelacyjne rozwiązanie dla wszystkich dzieci, które wolą się bawić każdym innym przedmiotem w domu, niż kolorowymi, świecącymi, często bardzo drogimi zabawkami z sieciówek. Tutaj elementy codziennego użytku, umieszczone na tablicy manipulacyjnej, są całkowicie bezpieczne - dziecko zyskuje zatem swobodę odkrywania świata po swojemu, co sprawia mu ogromną frajdę, a rodzic może być spokojny. Tablica manipulacyjna dla dzieci to zabawka w duchu Montessori, która łączy zabawę z edukacją. Oddziałując na niemal wszystkie zmysły, zabawka ta pozwala maluchowi ćwiczyć samodzielność, zdolności manualne, koordynację ręka-oko, oraz rozwijać się psychomotorycznie. Maluch uczy się także logicznego myślenia i koncentracji, a odkrywanie działania różnych elementów wspiera jego kreatywność. Tego typu zabawki edukacyjne zawsze są dobrym wyborem, zdecydowanie lepszym, niż atakujące dźwiękami, kolorami i migającymi światełkami plastikowe zabawki, które ograniczają wyobraźnię i samodzielne wymyślanie różnych zabaw.

Jak bawić się tablicą manipulacyjną?

Część tablic manipulacyjnych dla dzieci służy do powieszenia na ścianie, ale spotkamy także modele stojące. Spokojnie dziecko może też się nią bawić, gdy tablica leży po prostu na podłodze. Po prostu pokaż ją maluchowi i sprawdź, co najbardziej go zainteresuje! Dziecko z pewnością sprawdzi co wydarzy się, gdy naciśnie guzik, przesunie zasuwę, pociągnie, szarpnie, zastuka... Tablica daje bardzo dużo możliwości, a Ty nie musisz obawiać się o bezpieczeństwo i paluszki Twojego dziecka. Wszystkie elementy zostały wykonane w taki sposób, by nie stanowiły żadnego zagrożenia. Oczywiście, jak w przypadku każdej zaawansowanej zabawki, nie zostawiaj dziecka bez nadzoru.

Tablica manipulacyjna dla dzieci to świetny pomysł na prezent

Jeśli zastanawiasz się, co kupić w prezencie dla dziecka, tablica manipulacyjna to strzał w dziesiątkę - ze względu na swoją unikatowość i oryginalność, a także fakt, iż nie jest dostępna w najpopularniejszych sklepach, istnienie bardzo niewielkie ryzyko, że dziecko, które chcesz obdarować, posiada już taką zabawkę. Bardzo ciekawą propozycją, zwłaszcza na prezent dla dziecka, są personalizowane tablice manipulacyjne, np. z imieniem malucha. To świetny pomysł na prezent na roczek, urodziny dziecka, Dzień Dziecka czy inne okazje. Jest to zabawka, która nie nudzi się dziecku szybko, bo ze względu na samodzielność zabawy oraz wiele zastosowań elementów tablicy, maluch za każdym razem może odkryć coś innego. Dzięki temu to zabawka, która dorastwa wraz z dzieckiem, dlatego z pewnością okaże się trafną niespodzianką.

W naszym sklepie wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych, reklamowych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w przeglądarce internetowej jednak może to uniemożliwić złożenie zamówienia! Więcej informacji