Zabawki sensoryczne dla dzieci i niemowląt

Kategorie

na stronę
Pokazuje 1 - 48 z 573 elementów

Zabawki sensoryczne - ścieżka sensoryczna, mata sensoryczna i inne

Współczesny rynek zabawek dla dzieci jest przepełniony oryginalnymi, pomysłowymi i angażującymi propozycjami. Wśród tak dużego wyboru łatwo się pogubić, które z tych zabawek będą najlepsze dla rozwoju dziecka na każdym etapie jego życia. Jednym z najpopularniejszych rodzajów zabawek, dostępnych obecnie na rynku, są zabawki sensoryczne. Czym są zabawki sensoryczne? To takie zabawki, które stymulują zmysły i wspierają odpowiedni rozwój psychofizyczny dziecka. Każdy maluch poznaje bowiem świat właśnie za pomocą zmysłów, a integracja sensoryczna wspiera nabywanie przez niego nowych umiejętności. Nauka poprzez zabawę jest dla dziecka niezwykle przyjemna, angażuje jego uwagę i sprawia mnóstwo frajdy, dlatego z pewnością warto wybierać właśnie sensoryczne zabawki.

Zabawki sensoryczne zostały zaprojektowane z myślą o potrzebach i możliwościach dziecka, zatem żaden element nie jest w nich przypadkowy. Poznawanie ich kolorów, struktur i funkcjonalności ma za zadanie wspomagać rozwój zdolności logicznego myślenia, koordynacji, koncentracji, wyobraźni, zdolności manualnych rąk, świadomości ciągu przyczynowo-skutkowego i świadomości własnego ciała. Zabawa tego typu zabawkami wspiera rozwój mowy, przyspiesza naukę chodzenia, a także pisania. Jest zatem tak wiele powodów, dla których zabawki sensoryczne dla dzieci to najlepszy wybór! 

Zabawki sensoryczne dla niemowląt i starszych dzieci - sprawdź różnorodne możliwości!

W Mamaville znajdziesz zarówno zabawki sensoryczne dla niemowląt, jak i dla starszych dzieci. Posiadamy mnóstwo różnorodnych propozycji dostosowanych do wieku dziecka na każdym etapie jego rozwoju. Zabawki sensoryczne dla dzieci mogą towarzyszyć im już od pierwszych dni życia, jako np.: pluszaki sensoryczne, miękkie książeczki sensoryczne, mata sensoryczna, szeleszcząca przytulanka, piszczałki i gryzaki. Tego typu zabawki sensoryczne dla niemowląt pomagają maluszkom odnaleźć się w otaczającym ich świecie i poznać go. Propozycje takie jak mata sensoryczna dostarczą dziecku wrażeń i bodźców, rozbudzą jego ciekawość i zaangażują zmysły, ale nie przebodźcują malucha. Maluch szybciej nabędzie dzięki nim nowych umiejętności, a co za tym idzie, lepiej będzie się rozwijał. Zabawki sensoryczne stymulują wzrok, słuch, dotyk, a często nawet smak i węch. 

W późniejszym etapie rozwoju świetnie sprawdzą się sensoryczne tablice manipulacyjne, sortery, klocki sensoryczne, układanki i ścieżki sensoryczne. Tego rodzaju propozycje wpływają bardzo pozytywnie na rozwój intelektualny dziecka, jego samodzielność, bystrość, kreatywność i wyobraźnię. 

Ścieżka sensoryczna i panele sensoryczne - najskuteczniejsze pomoce do integracji sensorycznej

Wiele mówi się ostatnio o istocie integracji sensorycznej, czyli sposób odbierania, porządkowania i interpretowania przez mózg wszelkich bodźców zmysłowych, które są mu dostarczane. Wszystkie czynności, których się uczymy, a następnie które wykonujemy codziennie na każdym etapie naszego życia, wymagają zaangażowania naszego układu nerwowego. Terapia sensoryczna polega zatem na wsparciu mózgu w zarządzaniu tymi bodźcami, rozumieniu ich i właściwym interpretowaniu. Jednym z najpopularniejszych narzędzi terapii sensorycznej, a jednocześnie bardzo ciekawą zabawką dla dziecka, jest ścieżka sensoryczna. Zwykle jest to specjalny tor dla dzieci, który ma za zadanie pobudzać znajdujące się w stopach lub dłoniach receptory dotykowe. Najczęściej tworzą ją panele sensoryczne o różnych strukturach, po których dziecko może stąpać i dotykać je. Ścieżka sensoryczna sprawia, że dziecko ćwiczy także sprawność motoryczną, równowagę i koordynację ruchową. 

Zabawki sensoryczne to doskonały pomysł na prezent

Zabawki sensoryczne dla dzieci sprawdzą się jako prezent dla dziecka z okazji narodzin, chrztu, Dnia Dziecka, urodzin lub pod choinkę. Są to mądre zabawki, które z pewnością okażą się trafioną niespodzianką, pozytywnie wpływającą na rozwój malucha. Propozycje z Mamaville to zabawki od polskich producentów, które wyróżniają się znakomitą jakością i precyzją wykonania. Możesz być pewna, że taka zabawka posłuży dziecku przez długi czas i na pewno go zaciekawi!

W naszym sklepie wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych, reklamowych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w przeglądarce internetowej jednak może to uniemożliwić złożenie zamówienia! Więcej informacji