Zabawki drewniane - edukacyjne, sensoryczne, klocki i układanki

Kategorie

na stronę
Pokazuje 1 - 48 z 509 elementów

Zabawki drewniane - klasyczne propozycje tworzone z pasją

W dzisiejszych czasach rynek zabawek dla dzieci jest tak różnorodny, że czasem trudno jest znaleźć wśród tych wszystkich świecących, grających, ruszających się zabawek te prawdziwe, wartościowe perełki. Minimalistyczne i ponadczasowe zabawki drewniane przeniosą każdego malucha w magiczny świat zabawy. Jeśli preferujecie klasyczne, proste, uniwersalne zabawki z drewna, które nie przebodźcowują dziecka, to w Mamaville znajdziecie idealne propozycje dla Was. Zabawki drewniane nie tylko rozwiną umiejętności manualne dziecka, ale również pobudzają jego wyobraźnię. Uspokajają dziecko, koją, dają mu poczucie bezpieczeństwa i harmonii. Są zdecydowanie bardziej przyjazne środowisku niż plastikowe zabawki na baterie. Nie hałasują, nie rozpraszają dźwiękami, kolorami i ruchem. Drewniane zabawki dla dzieci to bardzo mądry i rozsądny wybór, który z pewnością pozytywnie wpłynie na rozwój psycho-ruchowy malucha.

Dlaczego warto wybrać drewniane zabawki dla dzieci?

Drewniane zabawki dla dzieci to klasyka, która nigdy się nie znudzi. Dlaczego? Bo zabawki te nie narzucają gotowych rozwiązań i nie ograniczają przestrzeni dla wyobraźni, a wręcz przeciwnie. Takie proste zabawki pozwalają dziecku na tworzenie, kreowanie, wymyślanie i samodzielne ustalanie zasad zabawy. To od malucha zależy, na czym będzie polegała zabawa oraz jakie funkcje będzie pełniła każda z zabawek. To właśnie dlatego zabawki drewniane dla dzieci bardzo pozytywnie wpływają na rozwój dziecka. Uczą go samodzielności, logicznego myślenia, zdolności manualnych, koordynacji, rozwijają wszystkie zmysły malucha i kształtują wiele innych niezwykle ważnych umiejętności we wczesnych etapach życia. Zabawki drewniane dla dzieci mogą występować pod różną postacią: jako pojazdy, lalki, domki dla lalek, układanki, klocki, puzzle i wiele innych. Wśród drewnianych propozycji znajdziesz zabawki sensoryczne, edukacyjne, manipulacyjne, konstrukcyjne… Z pewnością wybierzesz tutaj idealną zabawkę dla Twojego dziecka, niezależnie od jego płci i wieku. Wiele zabawek drewnianych porwie do zabawy nie tylko dziecko, ale i całą rodzinę!

Układanki drewniane, puzzle i klocki - dla małych kreatorów

Jedną z najpopularniejszych form zabawek drewnianych są układanki drewniane, klocki i puzzle, które zaciekawią każdego małego twórcę i kreatora. Drewniane klocki dla dzieci to wspaniała forma zabawy, która niezwykle rozwija wyobraźnię dziecka i pozwala mu kreować różnego rodzaju budowle, pojazdy, a nawet całe światy, którymi później może się bawić. Układanki i puzzle rozwijają bystrość, zdolności manualne i koncentrację u malucha, przy okazji wyciszając go. Układanki drewniane i inne tego typu drewniane zabawki edukacyjne to świetny pomysł na prezent dla dziecka. W naszym sklepie znajdziesz propozycje dla dzieci w różnym wieku.

Jeśli podobają Ci się zabawki drewniane dla dzieci, konieczne sprawdź najnowszy hit - tablice manipulacyjne. To panele z umieszczonymi na nich różnymi elementami z codziennego życia dziecka, które ciekawią go, ale w klasycznym użyciu nie są odpowiednie do zabawy. Dzięki tablicy manipulacyjnej maluszek może bawić się klamkami, włącznikami, słuchawkami i różnymi tego typu przedmiotami, w bezpieczny sposób. 

Zabawki z drewna - bezpieczne i solidne

Ręcznie tworzone zabawki z drewna są odpowiedzią na wszystkie potrzeby małych dzieci. Antyalergiczne, ekologiczne, organiczne oraz bez sztucznych substancji zapewnią maluszkowi bezpieczną zabawę. Drewniane zabawki są odpowiednie nawet dla niemowląt 0 im szczególnie proponujemy różnego typu gryzaki, które wyciszą je i ukoją. Maluch może brać taką zabawkę do buzi, poznać smak, zapach i strukturę drewna. Trzymanie takiej zabawki w rączkach jest dla dziecka przyjemne i odprężające. 

Drewniane zabawki dla dzieci są znacznie bardziej solidne, niż plastikowe propozycje. Większość z nich prawie nigdy się nie psuje, może być użytkowana w bardzo różnych warunkach i jest tak trwała, że wytrzyma wiele lat. Zabawki drewniane dostępne w sklepie Mamaville sprawią radość każdemu dziecku, które jest spragnione przygód.

W naszym sklepie wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych, reklamowych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w przeglądarce internetowej jednak może to uniemożliwić złożenie zamówienia! Więcej informacji