Zabawki dla niemowląt

Kategorie

Filtry

Producent

Pokaż wszystkie Pokaż mniej
na stronę
Pokazuje 1 - 48 z 1315 elementów

Zabawki dla niemowląt - zabawki, które wspomagają rozwój od pierwszych dni

Zanim niemowlę zainteresuje się różnego typu zabawkami dla dzieci, np. drewnianymi czy edukacyjnymi, w pierwszych miesiącach życia jego uwagę przykują zabawki stworzone z myślą o najmłodszych maluszkach, odpowiednich dla nich już od pierwszych dni życia. Na początku zabawki dla niemowląt mają za zadanie przede wszystkim zapewnić mu poczucie bezpieczeństwa, ukoić jego emocje, uspokoić i wyciszyć. Doskonałe będą wszelkie zabawki dla noworodków, które można przytulać, trzymać w rączkach czy wkładać do buzi, bo to właśnie w ten sposób maluch poznaje otaczający go świat. Zabawki sensoryczne dla niemowląt będą zatem pomagały dziecku odnaleźć się w nowym środowisku, tak bardzo odmiennym od tego, który dobrze już poznał, czyli wnętrze brzuszka mamy. 

Zabawki dla noworodków muszą być zatem bezpieczne, pozbawione zbędnych elementów, stworzone z najwyższej jakości materiałów i z dbałością o każdy szczegół. Takie właśnie są zabawki proponowane w Mamaville, które stworzyli polscy producenci z myślą o potrzebach oraz możliwościach najmłodszych dzieci. Zabawki te zostały stworzone po to, aby uczyć, wspomagać rozwój, pobudzać zmysły, zachęcać do poznawania otaczającego świata czy też łagodzić ból związany z ząbkowaniem. Niezwykle istotne jest umiejętne dobranie zabawki dostosowanej zarówno do wieku, jak i umiejętności dziecka. Idąc naprzeciw oczekiwaniom, w ofercie Mamaville odnajdziemy wysokiej jakości i bezpieczne grzechotki, gryzaki, maty edukacyjne, zabawki sensoryczne, pierwsze sortery czy przytulanki, doskonałe również jako zabawki dla noworodka.

Zabawki dla noworodków - koją i uspokajają, a także ułatwiają zasypianie

Mimo, że dziecko w pierwszych tygodniach życia przede wszystkim je i śpi, warto już od pierwszych dni życia wspierać jego rozwój, podsuwając pierwsze zabawki dla noworodka. Dla dziecka najważniejsze w tym okresie życia jest poczucie bezpieczeństwa, ciepła, ukojenie i komfort. Maleństwo czuje się nieco zagubione przez dużą ilość bodźców z otaczającego go świata, dlatego zabawka, która skupi jego uwagę, pomoże mu się wyciszyć. Początkowo maluszek widzi nieostre obrazy, wyraźnie postrzega jedynie przedmioty w kontrastujących kolorach oddalone o około 30 cm od jego twarzy. Dlatego pierwsze zabawki powinny być proste i miłe w dotyku, jak np. mięciutka podusia z antyalergicznym wypełnieniem, pluszak, sensoryczna przytulanka szeleszcząca itd. Podobnie jak zabawki dla niemowląt, zabawki dla noworodka powinny mieć mocne kolory i wzory, a także cechować się zróżnicowaną fakturą - takie właśnie są zabawki sensoryczne dla niemowląt. Wszystkie te cechy odnajdziemy np. w przytulankach, maskotkach oraz matach edukacyjnych czy książeczkach sensorycznych oferowanych przez Mamaville. Jedną z ciekawych zabawek dla noworodków jest szumiący pluszak, który uspokoi dziecko, ukoi i ułatwi mu spokojny, regenerujący, przyjemny sen. Dla najmłodszych dzieci proponujemy zabawki, którymi będzie mógł on bawić się w wózku, łóżeczku, kołysce czy na macie edukacyjnej.

Zabawki sensoryczne dla niemowląt, które pobudzają zmysły

Dla najmłodszych szczególnie polecane są zabawki sensoryczne dla niemowląt, które pobudzają jego zmysły i wspierają ich rozwój. Dziecko właśnie za pomocą zmysłów rozpoznaje otaczający go świat i uczy się tego, w jaki sposób on funkcjonuje. To właśnie poprzez zmysły maluch odbiera różne bodźce ze świata zewnętrznego i interpretuje je w określony sposób, dlatego bardzo ważne jest wspieranie integracji sensorycznej. Zabawki sensoryczne dla niemowląt z Mamaville to kolorowe propozycje o różnych kształtach i teksturach, które dodatkowo wydają różne dźwięki, a nawet pachną czy smakują! Takie zabawki dla noworodków i niemowląt z pewnością będą dla nich ciekawą, atrakcyjną i angażującą propozycją!

W Mamaville znajdziecie zabawki dla niemowląt od polskich producentów, które wyróżnia wysoka jakość produkcji i dbałość o każdy detal. To doskonałe propozycje na prezent na Baby Shower, z okazji narodzin dziecka, na Dzień Dziecka czy pod choinkę.

W naszym sklepie wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych, reklamowych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w przeglądarce internetowej jednak może to uniemożliwić złożenie zamówienia! Więcej informacji