Dla Przedsiębiorczych Mam

Założenie własnego biznesu początkowo może wydawać się skokiem na głęboką wodę, ale będąc wiernym swoim pomysłom i stawiając na autentyczność, poświęcając przy tym sporo czasu i energii, można liczyć na sukces. Po uprzednim przeanalizowaniu rynku i konkurencji, określeniu grupy docelowej, najważniejszym krokiem jest analiza samego pomysłu na biznes.  Czy można jednak pogodzić macierzyństwo z prowadzeniem firmy - jeśli ma się do tego odpowiednie warunki i wsparcie od strony najbliższych, jak najbardziej TAK!

Samo założenie firmy jest całkiem proste i relatywnie szybkie w zależności od wyboru formy prawnej działalności gospodarczej. Od tego uzależnione są tez koszty rejestracji oraz warunki jej dalszego prowadzenia. Poza różnymi rodzajami spółek,jednoosobowa działalność gospodarcza jest zdecydowanie najprostsza forma prawna działalności gospodarczej. Jest to forma odpowiednia dla małych, dopiero rozpoczynających swoją działalność przedsiębiorstw.

Decydując się na  jednoosobową działalność gospodarczą wszelkie formalności mogą zostać załatwione nawet w ciągu kilku godzin! W celu zarejestrowania działalności, należy złożyć wniosek w jakimkolwiek urzędzie gminy na terenie Polski, bądź skorzystać z formularza on-line, który dostępny jest na stronie CEiDG. Pozostałe formalności to rejestracja w ZUS-ie oraz Urzędzie Skarbowym – cala usługa w przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej jest całkowicie bezpłatna! Zakładając spółkę należy już jednak liczyć się z pewnymi kosztami, które różnią się w zależności od rodzaju spółki. Inne koszty założenia działalności to wynajem lokalu, pozyskanie koncesji/licencji/pozwoleń, prowadzenie księgowości,  zakup lub wynajem wszelkiego rodzaju materiałów, urządzeń komputerowych oraz innych maszyn niezbędnych w prowadzeniu działalności, w zależności od jej charakteru.

Przedmiot działalności firmy jest również jednym z podstawowych czynników, które należy rozważyć decydując się na założenie firmy. Niezależnie od formy prawnej prowadzonej działalności, w momencie zakładania firmy należy określić kody PKD – Polska Klasyfikacja Działalności Gospodarczej – czyli zbiór rodzajów działalności występujących w polskiej gospodarce.

Kolejnym obowiązkiem nowego przedsiębiorcy jest  założenie osobnego konta bankowego dla firmy i zgłoszenie jego numeru do urzędu skarbowego. Kasa fiskalna staje się obowiązkiem jeśli prowadzona będzie sprzedaż towarów lub usług na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz jeśli przekroczony zostanie próg obrotu wynoszący 20.000zl rocznie. Zainstalowanie kasy konieczne jest w przeciągu 2 miesięcy od przekroczenia tego progu. Należy ją również zgłosić w Urzędzie Skarbowym. Zwolnieni z instalacji kasy fiskalnej są przedsiębiorcy prowadzący sprzedaż wysyłkową i jeśli otrzymują wynagrodzenie w całości za pośrednictwem banku lub poczty.

Zanim zarejestrujesz firmę i zaczniesz aktywnie działać na rynku usiądź i przeanalizuj swój pomysł na biznes raz jeszcze. Zbadaj rynek docelowy, konkurencję oraz określ cenę i kanały dystrybucji. Szczegółowo oszacuj też przychody i wydatki planowanej firmy. Ostatnim już krokiem jest dotarcie oraz pozyskanie klienta. W zależności od prowadzonej działalności oraz docelowej grupy odbiorców, a dysponując stosunkowo niewielkim budżetem można wybrać działania, które przyniosą konkretne efekty marketingowe.  

Szansa na osiągniecie sukcesu jest na wyciagnięcie ręki – wszystko zależy od Was drogie mamy, zatem odwagi , a my czekamy na Was w mamaville.pl  - biznes na życie, nie na kilka chwil.

 


W naszym sklepie wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych, reklamowych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w przeglądarce internetowej jednak może to uniemożliwić złożenie zamówienia! Więcej informacji