Półki i wieszaki dla dzieci w różnych kształtach - funkcjonalne i oryginalne

Kategorie

na stronę
Pokazuje 1 - 48 z 320 elementów

Półki dla dzieci - funkcjonalne i dekoracyjne rozwiązanie

Poza klasycznymi, dużymi meblami do przechowywania dziecięcych skarbów, takimi jak szafy, komody, regały czy biblioteczki, w pokoju malucha mogą pojawić się również półki. One także pomogą w uporządkowaniu i przechowywaniu wszelkich dziecięcych niezbędników, ale pełnią nieco inną rolę. Półki dla dzieci mają za zadanie udekorować ściany w pokoju Twojej pociechy i eksponować wybrane przedmioty, a nie je ukrywać. W równym stopniu są one zatem rozwiązaniem funkcjonalnym, co ozdobnym. To właśnie dlatego producenci mebli i elementów wystroju wnętrz tak często mają w swojej ofercie piękne, ciekawe półki do pokoju dziecięcego. 

Pamiętajmy również, że półki stworzą dodatkową powierzchnię do przechowywania wszędzie tam, gdzie nie ma jej zbyt wiele - np. w niewielkich pokojach. Jeśli pokój Twojego dziecka wydaje się być nieustawny i trudny do umeblowania, nie zapomnij o fantastycznych właściwościach półek, które na pewno ułatwią Wam aranżacyjne zadanie. Otwarta półka na zabawki czy akcesoria nie przytłoczy małego pomieszczenia, a wręcz przeciwnie - optycznie doda mu przestronności. Może to być półka na książki dla dzieci, zabawki, lampkę nocną, budzik, zdjęcia, dekoracje, maskotki, samochodziki czy wszystko to, co zapragnie umieścić na niej Twoje dziecko.

Półka na książki dla dzieci - aby rozwijać pasję malucha

Jednym z najczęściej pojawiających się przedmiotów w pokoju dziecka są książki. Z pewnością mieszkają one w pokoiku zarówno maluszka, jak i starszaka. Jeżeli Twoje dziecko bardzo chętnie czyta książeczki, w jego pokoju koniecznie powinna pojawić się odpowiednia półka, która ułatwi mu do nich dostęp. Dobrze zaprojektowana półka na książki dla dzieci umożliwia dziecku swobodne sięganie po książeczki, a także zachęci go do jak najczęstszego czytania. Producenci mebli dla dzieci coraz chętniej projektują oryginalne półki na książki dla dzieci, które nie tylko spełniają swoją podstawową funkcję, ale też pięknie eksponują ich kolorowe okładki. W ten sposób półki dziecięce dodatkowo uzupełniają wnętrze i dekorują je. 

Półki na zabawki i inne gadżety w oryginalnych kształtach

Półka dla dzieci już dawno przestała być prostą, klasyczną, zawieszoną na ścianie deską. Oczywiście miłośnicy minimalizmu z pewnością chętnie pozostaną przy tego rodzaju propozycji, ale na rynku mamy niesamowicie duży wybór półek dziecięcych w bardzo ciekawych, różnorodnych kształtach. Pomysłowość producentów mebli dziecięcych może Cię bardzo zaskoczyć, gdy zobaczysz półki w kształcie domku, koła, księżyca, owoców, kosmicznej rakiety, miasteczka, chmurki, serduszka, klocków lego, kotka, pojazdów, a nawet różnych postaci. Jak widzisz, wybór jest niemal nieograniczony. Wszystko po to, by półki do pokoju dziecięcego nie tylko pomagały w przechowywaniu przedmiotów, ale także rozwijały dziecięcą wyobraźnię. 

Ciekawe półki dla dzieci bardzo często biorą czynny udział w różnych kreatywnych zabawach. Jeżeli umocuje się je dostatecznie nisko, by dziecko miało do nich swobodny dostęp, może układać na nich swoje ulubione samochodziki czy bawić się w sklep. Właśnie o tym mówi coraz bardziej popularna metoda Montessori, która zakłada, że powinniśmy rozwijać samodzielność dzieci, a jedną z możliwości takiego rozwoju jest dobór odpowiednich mebli. Półka na zabawki, dopasowana do wzrostu dziecka, jest świetnym pomysłem.

Każdy doceni tak niebanalny i oryginalny detal wyróżniający się na prostej, gładkiej ścianie. Z powodzeniem możesz również zdecydować się na kilka półek i stworzenie z nich ciekawej aranżacji ściennej, np. wieszając obok siebie trzy półki w kształcie domków o różnych rozmiarach. Nie potrzeba wielu dekoracji i bibelotów do pokoju malucha, jeżeli zdecydujesz się na tak piękną, ozdobną półkę dziecięcą.

W naszym sklepie wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych, reklamowych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w przeglądarce internetowej jednak może to uniemożliwić złożenie zamówienia! Więcej informacji