Książeczka sensoryczna dla prawidłowego rozwoju niemowląt i dzieci

Kategorie

na stronę
Pokazuje 1 - 48 z 70 elementów

Książeczka sensoryczna dla prawidłowego rozwoju niemowląt i dzieci

Wspieranie prawidłowego rozwoju dziecka powinniśmy zacząć już od pierwszych miesięcy jego życia. Chociaż tuż po przyjściu maluszka na świat wydaje nam się, że potrafi on przede wszystkim spać, jeść i przytulać się, to jednak już wtedy zachodzą w jego mózgu rozmaite procesy, pozwalające mu na odnalezienie się w nowym świecie i poznanie go. Już wtedy maluch uczy się wielu rzeczy, kształtuje swoje zmysły, koordynację wzrokowo-ruchową, zdolności manualne i motoryczne. Istnieje wiele sposobów na to, by pomóc dziecku w rozwoju już od pierwszego dnia jego życia, a jednym z najprzyjemniejszych dla maluszka jest książeczka sensoryczna.

Książeczki sensoryczne to miękkie, wykonane z różnokolorowych tkanin zabawki, przypominające w formie, kształcie i wyglądzie klasyczną książeczkę. Najczęściej nie ma w niej tekstu, lecz wypełniona jest wieloma ciekawymi elementami, które dziecko może przepinać, przekładać, wyciągać, przesuwać, sortować, chować itd. Książeczki sensoryczne dla dzieci, stworzone z myślą o ich potrzebach, wspomagają zdolności kojarzenia oraz stymulują wzrok. Wykonując proste i pomysłowe zadania, które proponuje każda ze stron książeczki, maluszek rozwija swoją małą motorykę i wszystkie zmysły. Wiele kolorów, faktur i tekstur materiału sprawia, że dziecko bawi się taką książeczką z dużym zaangażowaniem i ciekawością.

Dlaczego książeczki sensoryczne stały się hitem dla niemowląt i starszych dzieci?

Książeczki sensoryczne dla dzieci są rewelacyjną alternatywą dla głośnych, grających i świecących zabawek, które nie wpływają zbyt korzystnie na układ nerwowy maluszka, powodując jego przebodźcowanie. Zajmują niewiele miejsca i są bardzo praktyczne, wobec czego możecie bawić się nimi wszędzie - w domu na łóżeczku lub dywanie, podczas podróży w samochodzie czy samolocie, na zewnątrz w ogrodzie lub na plaży. Maluszek nie musi się z nią rozstawać nawet wtedy, kiedy w środku zabawy postanowi uciąć sobie drzemkę. To bezpieczna i wygodna zabawka, którą dziecko nie zrobi sobie krzywdy. Zawsze możecie mieć je pod ręką, a w razie potrzeby po prostu wyprać. Taka mięciutka i kolorowa książeczka manipulacyjna to zabawka, którą dziecko bawi się w ciszy, spokoju i skupieniu. Zabawa tego typu książeczkami koi i wycisza, a także daje poczucie bezpieczeństwa. Dzięki temu dziecko rozwija swoją umiejętność koncentracji, co z pewnością przyda mi się w późniejszych latach. 

Co ciekawe, większość książeczek została opracowana w taki sposób, by dobrze bawiło się nią zarówno niemowlę, jak i nieco starsze dziecko. Początkowo maluszek po prostu może trzymać ją w rączkach, oglądać, odczepiać jej elementy i przypinać w inne miejsce, gnieść, ściskać itd. W późniejszym czasie możecie wykonywać różne ćwiczenia z jej pomocą, uczyć się kolorów, nazw, rozwijać mowę, a nawet naukę literek, cyferek czy liczenia. Książeczki dla niemowląt pomogą najmłodszym także w nauce rozpoznawania wachlarzu emocji oraz zapewnią ich prawidłowy rozwój. Produkty dostępne w sklepie Mamaville są połączeniem wspaniałych ilustracji oraz wartościowych treści.

Książeczki sensoryczne ręcznie robione od polskich marek - perfekcyjny prezent dla maluszka

Książeczka manipulacyjna najczęściej szyta jest ręcznie, z ogromną dbałością o każdy detal. W Mamaville znajdziecie książeczki sensoryczne dla niemowląt i dzieci od polskich projektantów i niszowych, rodzimych marek, które wyróżniają się najwyższą jakością. Zostały stworzone z ogromną kreatywnością i pomysłem, dlatego dzieci uwielbiają się nimi bawić. Kolorowa książeczka sensoryczna to doskonały pomysł na prezent, zwłaszcza jeśli postawicie na unikatowe i oryginalne książeczki sensoryczne ręcznie robione. Będzie to nie tylko atrakcyjna zabawka dla niemowlaka, ale też piękna pamiątka. Świetnie sprawdzi się jako prezent na narodziny dziecka, na Chrzest, Dzień Dziecka, pod choinkę czy jako upominek wręczany z okazji pierwszego spotkania.

 

W naszym sklepie wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych, reklamowych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w przeglądarce internetowej jednak może to uniemożliwić złożenie zamówienia! Więcej informacji