Drewniana zabawka dźwiękonaśladowcza – Nauka mowy: zwierzątka na wsi Smart Memories

79,00 zł

Wyświetl historyczną cenę produktu

Historyczna cena produktu

Drewniana zabawka dźwiękonaśladowcza – Nauka mowy: zwierzątka na wsi

Najniższa cena produktu z dnia

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni:

29

Nowy produkt

1-3 dni

Opis produktu

Nauka mowy: Zwierzątka na wsi to zestaw 15 drewnianych kafelków z autorskimi grafikami przedstawiającymi zwierzęta gospodarskie oraz wyrażenia dźwiękonaśladowcze, przypisane do każdego z nich.

Wyrażenia dźwiękonaśladowcze odgrywają bardzo ważną rolę w początkowych etapach nauki mowy, umożliwiają podjęcie próby opisywania otaczającego świata, a także stają się pierwszymi słowami i służą do nazywania np. zwierząt, czynności i zdarzeń (często zastępując zbyt trudne wyrazy). Ponadto wyrażenia dźwiękonaśladowcze ćwiczą zdolność słuchowego rozróżniania różnych dźwięków np. podobnych w brzmieniu wyrazów czy sylab. Posługiwanie się onomatopejami przez dziecko to też doskonały trening aparatu mowy, prawidłowego oddychania i zdolności wydawania dźwięków (tzw. fonacji).

Zwierzątka na wsi pomogą poznać Wam mieszkańców gospodarstw. Dzięki realistycznym rysunkom, dziecko nauczy się jak wyglądają popularne zwierzątka jak krówka czy świnka, a także te rzadziej spotykane w przydomowych zagrodach, jak osiołek czy indyk.

Uzupełnieniem są różne warianty zastosowania zabawki. Dzięki temu jest ona atrakcyjna dla maluszka jak i dla starszaka, np. rodzeństwa.

Nasza zabawka jest doskonałą propozycją zarówno dla roczniaków, starszych dzieci z opóźnionym rozwojem mowy, a także jako wyposażenie specjalistycznych gabinetów.

Zabawka dźwiękonaśladowcza pomaga kształtować przede wszystkim: koncentrację, pamięć, spostrzeganie wzrokowe, koordynację oko-ręka oraz mowę i komunikację.

1.Koncentracja to zdolność skupienia uwagi na czymś konkretnym. Może to być wykonywana czynność, określony przedmiot czy polecenia wypowiadane przez nauczyciela. Koncentracja uwagi zapewnia prawidłowy rozwój dziecka oraz jest niezbędna na każdym etapie jego edukacji.

2.Umysł małego dziecka jest chłonny jak gąbka. Kilkulatki przyswajają błyskawicznie bardzo dużo nowych słów i informacji, co pozwala na zapoznanie się z otaczającym je środowiskiem. Aby ten proces przebiegał bez zakłóceń warto trenować pamięć od najmłodszych lat.

3.Spostrzeganie wzrokowe pozwala dziecku poznać i zrozumieć otaczający je świat, a także jest niezbędne w dalszej edukacji przy nauce czytania, pisania i liczenia. Początkowo, dziecko bawiąc się kilkoma elementami z różnymi obrazkami, musi skupić na nich wzrok oraz dokonać oceny tego co widzi np. kolorów, kształtów, podobieństw i różnic. Jest to wstęp do bardziej zaawansowanej analizy, będącej między innymi podstawą logicznego myślenia.

4.Koordynacja wzrokowo-ruchowa umożliwia osiągnięcie precyzji ruchów. Jest niezbędna w codziennych czynnościach – od samodzielnego jedzenia, ubierania się, rysowania czy pisania po aktywność fizyczną. Koordynacja oko-ręka wymaga dodatkowo treningu dłoni i palców dziecka, a więc motoryki małej.

5.Mowa i skuteczna komunikacja są podstawą codziennego życia w rodzinie, a także są niezastąpione w rozwijaniu kompetencji społecznych. Pozwalają na wyrażanie przez dziecko jego myśli i odczuć oraz na zrozumienie tego, co chcą przekazać inni.

Zapytaj o produkt

10 Przedmioty

Opis
PłećDziewczynka/Chłopiec
Pora rokuCały rok
Materiał (przeważający)Drewno
Rodzaj obuwia
Rozmiar pościeli
Szerokość
Głębokość
Wysokość
Kolor
Rozmiar łóżka
Średnica
Rozmiar kocyka
Rozmiar prześcieradła
Podobne produkty
Inne tej Marki
  Nauka nowych umiejętności Polecane
   Zabawki edukacyjne i rozwojowe Polecane
    Zabawa Polecane
     Ostatnio przeglądane
     O marce
     baner
     logo
     Smart Memories
     Nasze drewniane zabawki i huśtawki od początku do końca tworzone są w Polsce, od pomysłu po produkcję. Asortyment powstaje przede wszystkim w oparciu o pracę ręczną, co nadaje naszym produktom wyjątkowego charakteru.Opracowując zabawki inspirujemy się metodą edukacji Montessori, pedagogiką waldorfską, a także edukacją leśną. Jesteśmy entuzjastami przyrody i czerpiemy przyjemność z poznawania świata, dlatego nasze produkty będą zachęcać dzieci do rozwoju przyrodniczo-naukowych zainteresowań takich jak: ornitologia, oceanografia, entomologia, kosmonautyka, paleontologia i wiele innych. Zabawki będą wspomagać kroki milowe rozwoju dziecka oraz dbać o rozwój m.in. motoryki małej, mowy, intelektu, procesów integracji sensorycznej, koncentracji oraz zainteresowanie nauką poprzez zabawę.Smart Memories – tworzymy wspomnienia naszych dzieci.
     W naszym sklepie wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych, reklamowych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w przeglądarce internetowej jednak może to uniemożliwić złożenie zamówienia! Więcej informacji