KARTY EMOCJI – 54 KARTY W LNIANYM WORECZKU Emocjolandia

119,00 zł

Wyświetl historyczną cenę produktu

Historyczna cena produktu

KARTY EMOCJI – 54 KARTY W LNIANYM WORECZKU

Najniższa cena produktu z dnia

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni:

5906086081030

Nowy produkt

1-3 dni

Opis produktu

Odkryj Świat Emocji Razem z Dzieckiem
Czy zdarzyło Ci się kiedyś, że Twoje dziecko nagle zaczęło płakać i nie mogło powiedzieć, dlaczego? Czy próbowałeś zrozumieć, dlaczego twoje dziecko jest tak mocno zdenerwowane, ale nie było to łatwe? Rodzice często borykają się z wyzwaniami związanymi z emocjami swoich dzieci. Dlatego stworzyliśmy zestaw Kart Emocji, aby pomóc Wam razem rozwiązać te problemy.

Nasz zestaw Kart Emocji to doskonałe narzędzie, z którym będziecie odkrywać i wyrażać emocje, a wszystko w formie zabawy, aby łatwiej można było mówić nawet o trudnych tematach.

Nasze karty emocji zawierają aż 54 różne emocje, od tych najbardziej podstawowych po bardziej złożone. Dzięki nim dziecko może poznać różnorodność uczuć, które towarzyszą nam w życiu codziennym.

Proponujemy 10 zabaw, które możecie wypróbować z dziećmi, ucząc je rozpoznawania i wyrażania emocji. W zestawie znajdziecie instrukcję, która pomoże Wam wykorzystać karty w niesamowity sposób.

Praca z naszymi Kartami Emocji przynosi realne korzyści zarówno dla rodziców, jak i dzieci w postaci:

- Rozwinięcia Świadomości Emocjonalnej: Dziecko uczy się rozpoznawać i nazywać swoje emocje, co pomaga mu lepiej zrozumieć, co dzieje się w jego wnętrzu.

- Lepszego Radzenia Sobie z Emocjami: Dzięki kartom dziecko uczy się, jak radzić sobie z trudnymi emocjami, jak smutek, złość czy strach.

- Skuteczniejszej komunikacji: Karty emocji pomagają dziecku wyrażać swoje uczucia słowami, co może poprawić komunikację między dzieckiem a rodzicami. To umożliwia lepsze zrozumienie potrzeb i emocji dziecka.

- Wzmacniania Więzi Rodzinnych: Zabawy z Kartami Emocji to doskonała okazja do budowania więzi między rodzicami a dzieckiem, rozmawiania i dzielenia się uczuciami.

- Budowania Empatii: Praca z kartami emocji zachęca do próby zrozumienia uczuć innych osób. Dziecko może lepiej zrozumieć, dlaczego inni ludzie reagują w określony sposób.

- Tworzenia Pozytywnych Wspomnień: Zabawy z Kartami Emocji to doskonała okazja do tworzenia pozytywnych wspomnień rodzinnych. To chwile, które rodzice i dzieci mogą spędzić razem, rozmawiając o uczuciach i śmiejąc się razem.

- Przygotowania Dziecka do Szkoły i Życia Społecznego: Zrozumienie własnych emocji i umiejętność komunikowania się z innymi stanowią ważne umiejętności społeczne. Dzięki naszym kartom emocji dzieci będą lepiej przygotowane do szkoły i życia w społeczeństwie.

- Rozwijania Kreatywności: Zestaw kart może być używany do tworzenia własnych gier i zabaw, co rozwija kreatywność dziecka i zachęca je do myślenia innowacyjnego.


Nie tylko dla rodziców

Karty Emocji to wyjątkowe narzędzie nie tylko dla rodziców! Karty mogą być używane w różnych profesjach i dziedzinach życia. Pomagają zrozumieć i wyrazić emocje w sposób prosty i skuteczny, będąc nieocenionym wsparciem.

Dla nauczycieli:
???? w szkole: Karty Emocji są przydatne w pracy indywidualnej z uczniami oraz grupowej z całą klasą. Pomagają w rozpoznawaniu emocji u dzieci i wspieraniu ich w radzeniu sobie z nimi.
???? w kreatywnych zajęciach: Karty Emocji sprawdzą się podczas zajęć plastycznych lub podczas godziny wychowawczej, podczas których dzieci mogą wyrazić swoje emocje w sposób twórczy.
???? w zespołach międzyklasowych: karty są świetnym wsparciem w zajęciach grupowych, aby pomóc dzieciom w nawiązywaniu zdrowych relacji z rówieśnikami.

Dla terapeutów:
???? w pracy terapeutycznej: Karty Emocji są niezastąpione w pracy terapeutycznej z dziećmi. Pomagają w diagnozowaniu i radzeniu sobie z trudnościami emocjonalnymi.
????️w terapii mowy: mogą pomóc dzieciom wyrażać swoje uczucia i doskonalić umiejętności komunikacyjne.
????w rozwoju osobistym: Karty Emocji pomagają w rozwoju emocjonalnym i budowaniu zdrowej tożsamości u pacjentów.

W innych profesjach:
???? w opiece zdrowotnej: Karty mogą być używane przez personel medyczny, aby pomagać małym (i dużym) pacjentom wyrażać swoje emocje w trudnych sytuacjach.
???? w public relations: W branży PR, karty mogą pomóc w analizie nastrojów i emocji społeczności oraz dostosowaniu komunikacji.
???? w biznesie: karty mogą być używane w szkoleniach z zarządzania emocjami i komunikacji w zespołach.

Karty Emocji to narzędzie, które ma szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach. Pomagają w rozumieniu i komunikacji emocji, co jest kluczowe w budowaniu zdrowych relacji oraz osiąganiu sukcesu w pracy i życiu osobistym.

INSTRUKCJA UŻYCIA
Poniżej znajdziesz propozycje 10 zabaw z wykorzystaniem Kart Emocji. 

1. Ukryte emocje w historii
Zabawa polega na tym, że najpierw Ty, a potem kolejno każdy z graczy wciela się w rolę narratora, który opowiada dowolną historię, ale wplatając wylosowaną wcześniej emocję do tej opowieści. Pozostali zawodnicy mają za zadanie odkryć, o jakiej emocji właśnie opowiadasz. Kto zgadnie pierwszy przejmuje talię kart, losuje emocję i opowiada swoją historię. 

2. Emocjonalne opowieści
Wylosuj kartę z emocją i opowiedz przykład sytuacji, w których ta emocja pojawiła się u Was w rzeczywistości bądź o sytuacjach, w których ta emocja mogłaby wystąpić. Zwróć uwagę na szczegóły tak, aby opis był jak najbardziej rozbudowany i bogaty w konkrety. Dzięki temu Twoje dziecko z jednej strony lepiej zwizualizuje sobie to, co mu opowiesz, a z drugiej strony, gdy maluch będzie opowiadał, będziesz w stanie więcej informacji od Niego uzyskać. 

3. Trudne i pozytywne emocje
Poproś swoje dziecko, aby wybrało karty reprezentujące emocje, które uważa za trudne oraz te, które są dla niego pozytywne. Omówcie, dlaczego podzieliło emocje właśnie w taki sposób. Co powoduje, że dana emocja jest trudna?Co to oznacza?

4. Emocje w ruchu
Wylosuj emocje i wykonaj kilka ruchów, które najlepiej do niej pasują, np. gdy wylosujesz złość – możesz np. ją “wytupać” bądź “wymachać” rękoma. Zachęć dziecko również do aktywności tak, aby pokazało swój sposób na przedstawienie konkretnych emocji. 

5. Emocje do rozmowy
Podzielcie karty na dwie grupy (najpierw dziecko, potem Ty jako rodzic) – emocje, o których chcecie/lubicie rozmawiać i te, o których nie chcecie/nie lubicie rozmawiać. Następnie omówcie, dlaczego dokonaliście takiego podziału. 

6. Co byś zrobił/a gdybyś czuł/a…
Każde z Was losuje swoją kartę emocji i odpowiada, co by zrobiło, gdyby czuło tę emocję. Zachęcamy ponownie do dość szczegółowych opisów, dzięki temu poprzez zabawę jesteśmy w stanie uzyskać więcej informacji od dziecka. A nasz maluch dowiaduje się, jak my, z perspektywy rodzica, odczuwamy i reagujemy na konkretne emocje. 

7. Detektyw emocji: 
Zasłoń oczy dziecka i połóż za jego plecami kartę z wybraną emocją. Dziecko ma zadawać pytania (na które można odpowiadać tylko “tak” lub “nie”), aby odgadnąć, jaką emocję ma za plecami. Następnie zamieńcie się rolami.

8. Namaluj emocję: 
Poproś dziecko, aby wybrało kartę z emocją i namalowało coś, co kojarzy mu się z tą emocją. Następnie zamieńcie się rolami. 

9. Czy kiedykolwiek czułeś/aś…
Podaj dziecku kartę z emocją i zapytaj je, czy kiedykolwiek czuło tę emocję. Porozmawiajcie o tym, co ją wywołało, jak Twoje dziecko wówczas się czuło, co się działo w jego ciele, co chciało zrobić, a co zrobiło. Ważne jest też jego odczucie i postrzeganie tej sytuacji z perspektywy czasu – czy zachowałoby się teraz tak samo, co by zmieniło i dlaczego? Następnie zamieńcie się rolami. 

10. Dobierz emocje w pary
Poproś dziecko, aby wybrało dwie karty z emocjami, które według niego często występują razem. Następnie należy podać przykład sytuacji, w których te emocje wystąpiły razem. Po wykonaniu zadania, zamieniacie się rolami. 

Pamiętaj, że te gry to tylko nasze propozycje – zachęcamy Was do kreatywnego podejścia do tych kart! Wykorzystajcie je, jak tylko chcecie. 

Co najważniejsze, pamiętaj, że rozmowa o emocjach i “oswajanie” ich jest kluczowe dla zdrowego rozwoju emocjonalnego Twojego dziecka, a także Twojego dobrostanu – w myśl zasady – szczęśliwy rodzic, to szczęśliwe dziecko ???? 

Zapytaj o produkt

100 Przedmioty

Opis
Płeć
Pora roku
Materiał (przeważający)
Rodzaj obuwia
Rozmiar pościeli
Szerokość
Głębokość
Wysokość
Kolor
Rozmiar łóżka
Średnica
Rozmiar kocyka
Rozmiar prześcieradła
Płeć
Rodzaj obuwia
Rozmiar pościeli
Szerokość
Głębokość
Wysokość
Kolor
Rozmiar łóżka
Średnica
Rozmiar kocyka
Rozmiar prześcieradła
Podobne produkty
Klocki drewniane Polecane
  Klocki i układanki Polecane
   Zabawa Polecane
    Ostatnio przeglądane
    O marce
    baner
    logo
    Emocjolandia
    Witaj w Emocjolandii, Twoim miejscu w sieci, gdzie znajdziesz starannie wyselekcjonowane pomoce dydaktyczne skierowane do dzieci, rodziców i edukatorów. Nasz sklep oferuje szeroką gamę materiałów edukacyjnych, które pomagają w rozwoju emocjonalnym i społecznym najmłodszych. Znajdziesz tu m.in. karty pracy do druku, gry edukacyjne oraz książki, które zostały stworzone, by wspierać dzieci w lepszym rozumieniu siebie i otaczającego ich świata.
    W naszym sklepie wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych, reklamowych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w przeglądarce internetowej jednak może to uniemożliwić złożenie zamówienia! Więcej informacji