WIEŻA EMOCJI: BUDUJ I WYRAŻAJ! Emocjolandia

129,00 zł

Wyświetl historyczną cenę produktu

Historyczna cena produktu

WIEŻA EMOCJI: BUDUJ I WYRAŻAJ!

Najniższa cena produktu z dnia

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni:

5906086081054

Nowy produkt

1-3 dni

Opis produktu

Czeka tu na Ciebie gra „Wieża Emocji: buduj i wyrażaj!”. To nie tylko zapowiedź doskonałej zabawy, ale także narzędzie do rozwijania umiejętności emocjonalnych i komunikacyjnych. Gra przeznaczona jest dla dzieci w wieku powyżej 6 lat oraz dla dorosłych. Do udziału w rozgrywkach z dziećmi zachęcamy szczególnie rodziców, ale także opiekunów, nauczycieli, pedagogów i wszystkich ekspertów pracujących na co dzień z dziećmi.

zawartość opakowania
Gra składa się z 45 drewnianych klocków o wymiarach 55x20x12 mm każdy. Poszczególne klocki zawierają pytanie związane z emocjami lub zadanie polegające na wyrażeniu konkretnej emocji bez użycia słów.

Oto prosta instrukcja, która pomoże Ci rozpocząć grę

Przygotowanie do gry:

Zestaw klocków: upewnij się, że masz cały zestaw drewnianych klocków, z których każdy zawiera pytanie związane z emocjami lub zadanie polegające na wyrażeniu konkretnej emocji.

Ustal zasady z dziećmi: kolejność graczy, czas na odpowiedź, możliwość zadawania dodatkowych pytań, rozróżnienie pytań na klockach i zadań do wykonania bez używania słów.


Rozgrywka:
1. Budowa wieży: na stabilnym i równym podłożu gracze układają wszystkie drewniane klocki w wysoką wieżę. Każdy poziom wieży składa się z trzech klocków. Klocki układane są pytaniami do dołu.

2. Ruchy gracza: gracze wykonują ruchy na zmianę, zaczynając np. od najmłodszego lub według ustalonych zasad. Podczas swojej tury gracz wybiera jeden z klocków z dowolnego poziomu wieży i delikatnie go wyjmuje. Dozwolony jest ruch tylko jedną ręką.

3. Odpowiedź na pytanie lub wykonanie zadania: po wyjęciu klocka gracz musi odpowiedzieć na zapisane na nim pytanie lub wykonać zadanie, które polega na wyrażeniu konkretnej emocji bez użycia słów, tak aby inni gracze odgadli, jaką emocję próbuje przedstawić.


4. Rozmowa: po odpowiedzi lub wykonaniu zadaniu gracze mogą rozpocząć rozmowę na temat emocji i uczuć. Mogą dzielić się swoimi myślami albo pytać innych graczy o ich opinie na dany temat.

5.Ponowne budowanie wieży: po udzieleniu odpowiedzi gracz układa przy użyciu jednej ręki wylosowany klocek na szczycie wieży, tak aby jej nie przewrócić. Gdy zakończy się ten etap, ruch przechodzi na kolejnego gracza.

6.Odpowiedź na pytanie lub wykonanie zadania: po wyjęciu klocka gracz musi odpowiedzieć na zapisane na nim pytanie lub wykonać zadanie, które polega na wyrażeniu konkretnej emocji bez użycia słów, tak aby inni gracze odgadli, jaką emocję próbuje przedstawić.

7.Rozmowa: po odpowiedzi lub wykonaniu zadaniu gracze mogą rozpocząć rozmowę na temat emocji i uczuć. Mogą dzielić się swoimi myślami albo pytać innych graczy o ich opinie na dany temat.

 

8. Ponowne budowanie wieży: po udzieleniu odpowiedzi gracz układa przy użyciu jednej ręki wylosowany klocek na szczycie wieży, tak aby jej nie przewrócić. Gdy zakończy się ten etap, ruch przechodzi na kolejnego gracza.


Ważne rozmowy o emocjach (z zabawą w tle)


Główną wartością gry „Wieża Emocji” jest rozmowa na temat emocji i uczuć. Wspólna zabawa pozwala dzieciom i dorosłym lepiej zrozumieć siebie i innych oraz rozwijać umiejętność wyrażania swoich emocji w sposób zdrowy i konstruktywny.

To nie tylko zabawa, ale i okazja do nauki, rozwoju i budowania więzi. Cieszcie się wspólnymi chwilami pełnymi emocji i otwartych rozmów!

Życzymy Wam udanej zabawy
Marta Bartosik-Piotrowska i Zespół Emocjolandia.pl

Zapytaj o produkt

100 Przedmioty

Opis
Płeć
Pora roku
Materiał (przeważający)Drewno
Rodzaj obuwia
Rozmiar pościeli
Szerokość
Głębokość
Wysokość
Kolor
Rozmiar łóżka
Średnica
Rozmiar kocyka
Rozmiar prześcieradła
Podobne produkty
Klocki drewniane Polecane
  Klocki i układanki Polecane
   Zabawa Polecane
    Ostatnio przeglądane
    O marce
    baner
    logo
    Emocjolandia
    Witaj w Emocjolandii, Twoim miejscu w sieci, gdzie znajdziesz starannie wyselekcjonowane pomoce dydaktyczne skierowane do dzieci, rodziców i edukatorów. Nasz sklep oferuje szeroką gamę materiałów edukacyjnych, które pomagają w rozwoju emocjonalnym i społecznym najmłodszych. Znajdziesz tu m.in. karty pracy do druku, gry edukacyjne oraz książki, które zostały stworzone, by wspierać dzieci w lepszym rozumieniu siebie i otaczającego ich świata.
    W naszym sklepie wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych, reklamowych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w przeglądarce internetowej jednak może to uniemożliwić złożenie zamówienia! Więcej informacji