KARTY MINDFULNESS DLA DZIECI – 54 KARTY W LNIANYM WORECZKU Emocjolandia

129,00 zł

-10 zł dla zakupów od 189 zł | Tylko do piątku do północy na hasło: TEN10

Wyświetl historyczną cenę produktu

Historyczna cena produktu

KARTY MINDFULNESS DLA DZIECI – 54 KARTY W LNIANYM WORECZKU

Najniższa cena produktu z dnia

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni:

5906086081047

Nowy produkt

1-3 dni

Opis produktu

Czy Twoje dziecko ma czasami problemy z radzeniem sobie z emocjami w trudnych momentach, stresem lub zasypianiem? Chcielibyście razem odkrywać tajniki uważności i budować zdrową relację z własnymi myślami i uczuciami? Jeśli odpowiedź brzmi tak, to nasz zestaw 54 kart „Mindfulness dla dzieci w wieku 6–14 – odkryj świat uważności” jest właśnie dla Was!

Co zawiera nasz zestaw z kartami mindfulness?
54 pięknie ilustrowane karty, każda z ciekawym zadaniem do wykonania przez dziecko, często z udziałem rodzica lub innej bliskiej osoby, a także pozytywną afirmacją.

Co wspierają karty Mindfulness?

- Uważność w codziennym życiu: karty pomogą dzieciom ćwiczyć uważność w codziennych sytuacjach. Dzięki nim nauczą się być bardziej obecne i skoncentrowane na tu i teraz.

- Radzenie sobie z emocjami: każda karta zawiera ćwiczenie lub pytania, które pomogą dziecku zrozumieć i wyrazić swoje emocje. To ważne narzędzie w budowaniu inteligencji emocjonalnej.

- Relaksację i zdrowy sen: na niektórych kartach znajdują się ćwiczenia relaksacyjne, które pomogą dziecku wyciszyć się przed snem i spokojnie zasnąć.

- Budowanie zdrowych relacji: karty zachęcają do rozmów, dzielenia się myślami i uczuciami. To doskonała metoda budowania zaufania między rodzicami a dziećmi.

ćwiczenia mindfulness – 10 przykładów:


1. Codzienny rytuał uważności: wykorzystaj kartę jako część codziennej rutyny, pomagając dziecku zacząć dzień od chwili skupienia i spokoju. To również świetna okazja do chwili uważności dla Ciebie, aby okiełznać pęd życia.

2. Przerwa w nauce: w trakcie długiej sesji nauki lub innej czynności wymagającej skupienia użyj karty jako przerwy na oddech i relaks, co pomoże dziecku odzyskać koncentrację.

3. Zestaw na rodzinny wypad: wprowadź zestaw kart podczas wspólnych spacerów lub rodzinnych podróży, aby praktykować uważność w różnych miejscach, ciesząc się tym, co nas otacza, i doceniając to.

4. Wieczorny relaks: przed snem wybierajcie kartę i razem praktykujcie uważność, aby pomóc dziecku się zrelaksować i spokojnie zasnąć. Możesz również sam/sama skorzystać z kart, aby wyciszyć się przed snem.

5. W rodzinnym kręgu: stwórzcie rodzinny krąg i razem wybierajcie karty, aby praktykować uważność, co może zbliżyć rodzinę i uczynić wieczory bardziej harmonijnymi.

6. Szkolne lekcje uważności: nauczyciele mogą wprowadzić karty do klasy jako narzędzie do nauki uważności, pomagając tym samym uczniom zrozumieć, jak ważne jest dbanie o siebie i swój dobrostan.

7. Przygotowanie do ważnych wydarzeń: karty mogą pomóc w redukcji stresu przed egzaminami, wystąpieniami czy innymi stresującymi momentami, ucząc dziecko technik radzenia sobie ze stresem.

8. Kreatywna praktyka uważności: dziecko ma za zadanie narysować to, co kojarzy mu się z daną kartą, używając różnych kolorów, opowiadając rodzicowi, co oznacza konkretny kolor na obrazku.

9. Integracja z programem terapii: karty mogą być używane w pracy terapeutycznej z dziećmi, wspierając je w radzeniu sobie z emocjami i stresującymi sytuacjami.

10. Gra w „dziękuję”: każdego wieczoru, zanim dziecko pójdzie spać, poproś je, aby wymieniło trzy rzeczy, za które jest wdzięczne. To kształtuje pozytywną perspektywę. Sam/sama też wykonaj to zadanie, pokazując dziecku, za co Ty jesteś wdzięczny/wdzięczna.

Korzystanie z zestawu 54 kart mindfulness dla dzieci w wieku 6–14 lat przynosi wiele korzyści. Pomaga dzieciom rozwijać umiejętność koncentracji, lepiej zarządzać emocjami i stresem, a także zwiększa samoświadomość i empatię. To narzędzie kształtuje pozytywne nawyki, wpływa na harmonię psychiczną i umożliwia rozmowy o różnych emocjach. W rezultacie dziecko rozwija zdrowsze podejście do życia i uczy się radzić sobie z trudnościami w sposób bardziej świadomy i spokojny.

Życzymy Tobie i Twojemu dziecku wielu kojących chwil uważności!

Zapytaj o produkt

99 Przedmioty

Opis
Płeć
Pora roku
Materiał (przeważający)
Rodzaj obuwia
Rozmiar pościeli
Szerokość
Głębokość
Wysokość
Kolor
Rozmiar łóżka
Średnica
Rozmiar kocyka
Rozmiar prześcieradła
Podobne produkty
Klocki drewniane Polecane
  Klocki i układanki Polecane
   Zabawa Polecane
    Ostatnio przeglądane
    O marce
    baner
    logo
    Emocjolandia
    Witaj w Emocjolandii, Twoim miejscu w sieci, gdzie znajdziesz starannie wyselekcjonowane pomoce dydaktyczne skierowane do dzieci, rodziców i edukatorów. Nasz sklep oferuje szeroką gamę materiałów edukacyjnych, które pomagają w rozwoju emocjonalnym i społecznym najmłodszych. Znajdziesz tu m.in. karty pracy do druku, gry edukacyjne oraz książki, które zostały stworzone, by wspierać dzieci w lepszym rozumieniu siebie i otaczającego ich świata.
    W naszym sklepie wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych, reklamowych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w przeglądarce internetowej jednak może to uniemożliwić złożenie zamówienia! Więcej informacji