Ścieżka sensoryczna Duża Basic ENCE PENCE

549,00 zł

Darmowa dostawa od ENCE PENCE od 699zł

SO3

Nowy produkt

Opis produktu

Zastanawiasz się do czego służą dyski i ścieżki sensoryczne?

Dyski i ścieżki sensoryczne są doskonałym narzędziem wspomagającym rozwój sensoryczny dziecka. Chodzenie po zróżnicowanych fakturach i różnorodnym podłożu pobudza receptory dotykowe oraz proprioceptywne (czucia głębokiego), znajdujące się w stopach. Dzięki temu dziecko rozwija percepcję wzrokową, dotykową, równowagę i koordynację ruchową. Spacer po ścieżce korzystnie wpływa na planowanie ruchu, motororykę dużą i pamięć przestrzenną. Zabawa na ścieżce, poprawia koncentracje, pozwala się wyciszyć dziecku, i skupić na zdaniu co korzystnie wpływa na osiągnięcie lepszych wyników w szkole poprzez budowanie nowch połączeń w mózgu odpowiedzialnych za interpreracje bodźców dotykowych i wzrokowych, powstających podszas stymulacji zmysłów dostarczanej przez dyski sensoryczne. 

Ścieżka składa się 5 dysków kwadratowych z nastepującymi wypełnieniami: 

- muszle 

 Ich ciekawa faktura rozwija wrażliwość dotykową, a nietypowy kształt zachęca do dotykania i stąpania, co angażuje również mięśnie, w których znajdują się proprioreceptory.

- szklane brązowe kamienie

Opływowy i gładki kształt daje delikatne i przyjemne doznania sensoryczne – dotykowe w trakcie badania dłońmi i mocniejsze – proprioceptywne w czasie chodzenia po nich. Patrzenie na lśniące w świetle kamyki stymuluje również zmysł wzroku.

- drobne białe kamienie

 Przyjemnie stymulują stopy i ręce w trakcie chodzenia i dotykania, angażując zmysł dotyku i propriocepcji.

- sznur jutowy 

Stąpając po linie jak po dywanie delikatnie masujemy stopy, stymulując znajdujące się w nich receptory czuciowe i proprioreceptory. Faktura jest lekko chropowata, dotykanie jej daje mnóstwo przyjemnych doznań  dotykowych,  a wodzenie palcem po zwiniętym sznurze zaangażuje również zmysł wzroku.

- kawa ziarnista

Drobne, czarne ziarna delikatnie stymulują stopy i dłonie.  Chodzenie po pachnącym kawą dysku zapewnia ekspresowe pobudzenie zmysłów – przede wszystkim węchu, ale też dotyku i propriocepcji.

 

Pomoc dydaktyczna "Naturalna ścieżka sensoryczna - zestaw duży basic" : 

- czas realizacji zamówienia: 7 dni roboczych

Ze względu na naturalne pochodzenie komponentów, pomoc dydaktyczna może nieznacznie różnić się od zdjęcia.

Produkt przeznaczony do użytku pod bezpośrednim nadzorem osoby dorosłej. 

Nieodpowiedni dla dzieci poniżej 3 lat. 

Szerokość 28 cm :
Długość 28 cm :
Grubość : 1,2 cm
Średnica koła : 25 cm
W zestawie : 5 szt dysków sensorycznych dużych

do 7 dni

Czytaj dalej >> zwiń opis
Zapytaj o produkt

5 Przedmioty

Opis
PłećDziewczynka/Chłopiec
Pora rokuCały rok
Materiał (przeważający)Drewno
Podobne produkty
O sprzedawcy
baner
logo
ENCE PENCE
Zapraszamy Was do świata zmysłów Ence Pence!Jesteśmy polską firma produkującą pomoce sensoryczne z użyciem naturalnych i ekologicznych materiałów.W nasze produkty, wkładamy dużo serca - od momentu narodzenia się pomysłu poprzez projekt i wykonanie. Z pasją i zaangażowaniem tworzymy pomoce sensoryczne dla dzieci i rodziców, pragnąc przy tym budować świat w którym nasze produkty będą wspierać rozwój dzieci, a zabawa z nimi wpłynie korzystnie na zdolności poznawcze i rozwojowe u dziecka.Naszym priorytetem są najwyższe standardy jakościowe, dlatego każdy produkt marki Ence Pence powstał przy współpracy ze specjalistami oraz przeszedł testy przed wprowadzeniem do sprzedaży.Pragniemy, pomagać świadomym rodzicom, opiekunom i terapeutom poprzez przekazywanie im wiedzy i narzędzi, które wpłyną na harmonijny rozwój dziecka. Dlatego też nasze ścieżki sensoryczne, klocki, puzzle i gry wspierają:-równowagę-koordynację ruchową-czucie własnego ciała-percepcje dotykową,-percepcje słuchową-percepcje wzrokową,Świadomi piękna otaczającego nas świata inspiracje czerpiemy z natury, która jest źródłem i integralną częścią naszych produktów. Nasze kolekcje, wyróżnia różnorodność struktur, kolorów i wzorów, a dzięki naturalnym fakturom naszych ścieżek sensorycznych czy klocków wrócimy pamięcią do piaszczystej plaży, zapachu lasu czy świeżo upieczonej szarlotki.Dajcie się wspólnie ponieść magii dziecięcej wyobraźni!
Ostatnio przeglądane
W naszym sklepie wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych, reklamowych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w przeglądarce internetowej jednak może to uniemożliwić złożenie zamówienia! Więcej informacji