TOP5 Parków Rozrywki w Polsce dla dzieci

Budowanie więzi między rodzicem a dzieckiem jest niezwykle ważne, co wpływ na zdrowy rozwój i dobre samopoczucie dziecka. Silna więź daje dziecku poczucie bezpieczeństwa i zaufania. Poprzez budowanie relacji z rodzicem, dziecko uczy się rozpoznawać i wyrażać swoje emocje. Rodzic, który jest empatyczny i akceptujący, pomaga dziecku w rozwoju zdrowego poczucia własnej wartości i pewności siebie. W domu, gdzie jest silna więź, dziecko jest bardziej skłonne dzielić się swoimi myślami i uczuciami, a rodzic może lepiej zrozumieć potrzeby i pragnienia dziecka. Aby budować zdrowe relacje z dziećmi warto pokazywać im różne sposoby spędzania aktywnie czasu.

W Polsce powstało, kilka parków rozrywki, które oferują atrakcje dla całych rodzin. Dla rodzin, które lubią razem spędzać czas aktywnie przedstawiamy 5 najlepszych parków rozrywki w Polsce. Wizyty w parkach rozrywki mogą stanowić ważne wspomnienia z dzieciństwa. Czas spędzony razem z rodziną lub przyjaciółmi na takich wyjazdach może tworzyć piękne chwile, które dzieci będą wspominać przez wiele lat. Parki rozrywki to miejsca, gdzie dzieci mają okazję interakcji z rówieśnikami oraz innymi dziećmi. Mogą nawiązywać nowe przyjaźnie, ucząc się współpracy, komunikacji i radzenia sobie w grupie. Wiele atrakcji w parkach rozrywki jest edukacyjny w subtelny sposób. Dzieci mogą uczyć się na przykład podstawowych pojęć matematycznych, naukowych zasad i innych umiejętności poprzez interakcję z różnorodnymi atrakcjami. Wyjście do parku rozrywki to ciekawy sposób odskoczni dla rodziców od codziennej rutyny i może pomóc dzieciom w oderwaniu się od szkoły, obowiązków domowych czy innych zobowiązań.

TOP 5 PARKÓW ROZRYWKI W POLSCE

MANDORIA 

Ogromną zaletą Mandorii jest to, że znajduje się w centrum Polski, znajduje się w bliskiej odległości od Łodzi. Poza tym Mandoria jest bardzo dobrze skomunikowana, do Mandorii z Wrocławia dojedziemy S8, z Katowic A1 oraz z Warszawy A2.

Mandorię można określić jako portowe miasto, które jest idealnym miejscem dla miłośników wody. Mandoria jest największym parkiem rozrywki w Polsce, która w całości znajduje się pod dachem. Dlatego można się tam świetnie bawić zarówno podczas dużych upałów jak i gorszej pogody. Największą atrakcją, która zaskoczy każdego to jedyna w Polsce rzeka pod dachem - Chytra Wydra. Na rzece tej możemy pływać tratwą, kolejną wodną atrakcją jest karuzela z łódkami na wodzie zwany Rybak Bartek, na rzece znajduje się Galeon - olbrzymi okręt wirujący nad portem.

Atrakcje, z których możemy skorzystać w  Mandoria to między innymi roller-coaster, największy drewniany plac zabaw w Polsce, skoczna karuzela dla małych i dużych, największa w kraju dwupoziomowa karuzela wenecka Karawana, latarnia Leonarda, zachwycająca karuzela typu Magiczne Rower.  Na terenie parku znajduje się  kilka punktów gastronomicznych, gdzie dzieci mogą zjeść tradycyjny obiad ale, również pizzę lub inne włoskie potrawy, w kawiarni można usiąść na kawę i coś słodkiego lub lody. W Mandorii. W Mandorii dostępne są atrakcje dla najmłodszych i również dla nich dobra zabawa jest gwarantowana. Trzeba jednak pamiętać, że na wiele atrakcji dzieci wpuszczane są od odpowiedniego wzrtostu. Dla najmłodszych odwiedzających Miasto Przygód polecana jest - Karawana  przepiękna dwupoziomowa karuzela wenecka. Znajdują się na niej liczne zwierzęta, które towarzyszą kupcom w podróżach. Dzięki Karawanie do Mandorii trafiają dobra z całego świata. Barbakan - zjeżdżalnia z 6-torami.

To idealne miejsce na rodzinne wyścigi i zabawę z rówieśnikami. Aby zjechać w dół, należy usiąść na specjalnej macie. Rowerki wodne dla dzieci, w których najmłodsi mogą w nich usiąść i przetestować swoje umiejętności żeglugi.Gigantyczny lustrzany labirynt, w którego krętych korytarzach i komnatach można się naprawdę zgubić.Na terenie Mandorii znajdu się ogromny figloraj, w którym znajdują się liczne rozrywki: zjeżdżalnie, basen z piłkami, przeszkody, zjazd pontonami, liny i inne. Dlatego do Mandorii możemy zabrać przedszkolaka z jego młodszym rodzeństwem. Warto wziąć dzieciom ubrania na przepranie. 

MAGICZNE OGRODY

Magiczne Ogrody położone są niecałą godzinę drogi od Lublina oraz niecałe 2 godziny drogi od Warszawy. Jest bardzo ciekawym parkiem tematycznym, który warto odwiedzić ze swoimi pociechami. Przy samym wyjściu mamy sekcję gastronomiczną, podczas posiłków możemy obserwować zabawy dzieci oraz konkursy z Mordolami, które umilają czas. Jeżeli nie mamy możliwości wybrać się do Magicznych Ogrodów własnym samochodem możemy dojechać do Magicznych Ogrodów z Warszawy autobusem, o którym więcej informacji znajdziemy na stronie internetowej Magicznych Ogrodów w zakładce "Dojazd". 

Każdy to miał okazję odwiedzić Magiczne Ogrody z pewnością pozna Mordele, które na długie miesiące zapadają w pamięć nawet najmłodszym gościom. Magiczne Ogrody Janowiec to rodzinny park tematyczny, zbudowany na podstawie autorskiej baśni. Odwiedzających zachwyca połączenie pięknego ogrodu z baśniową opowieścią. Dzięki specjalnej mapie, którą otrzymujemy zaraz po przekroczeniu bram Magicznych Ogrodów musimy zdobyć pieczątki, dzięki którym dzieci mają motywację do poznawania nowych atrakcji. Na najmłodszych czekają podziemne tunele, karuzele napędzane siłą mięśni rodziców oraz Mosty w koronach Drzew. 

W sierpniu w Magicznych Ogrodach będzie się działo 

Trzy ostatnie weekendy sierpnia można spędzić aktywnie w Magicznych Ogrodach, w terminie 12-15 sierpnia (długi weekend od soboty do wtorku) zobaczymy żonglerskie pokazy oraz popisy chodzenia na kuli, czarodziej Fider rozgrzeje nas fire show, poznamy także inne magiczne rekwizyty. W weekend 19 - 20 sierpnia wejdziemy do świata Baśni poznamy sekrety Skrzata Kronikarza, Wróżki Smużki i psotnych Mordolii. Dowiemy się jak powstał Ogród Wróżek, Dom Czarodzieja, Marchewkowe Pole oraz kto zamieszkuje Mroczysko. W ostatni weekend sierpnia 26 - 27 sierpnia będziemy mieli szansę uczestniczyć w Wielkiej Bitwie. Jeżeli pływnie w nas rycerska krew dołączymy do armii i weź udział w jedynej interaktywnej rodzinnej inscenizacji.

MAJALAND KOWNATY 

 

Wyobraź sobie park rozrywki, który jest całkowicie poświęcony Pszczółce Mai i jej przygodom. W Majaland Kownaty poznamy atrakcje na podstawie scen z serialu, wystawy edukacyjne o pszczółkach i przyrodzie oraz interaktywne zabawy. Pszczółka Maja stała się ikoną dziecięcej literatury i rozrywki, symbolizującą mądrość, odwagę i przyjaźń. Jej przygody często zawierają ważne przesłanie edukacyjne, dotyczące przyrody, przyjaznych relacji społecznych i poszanowania dla środowiska naturalnego. Dla miłośników Pszczółki Mai powstał Park tematyczny Pszczółki Mai - Majaland Kownaty, który powstał w 2018 roku, położony w województwie lubuskim. Dojazd do Majaland Kownaty można dojechać bezpośrednio A2 w niecałe 2 godziny drogi z Poznania, z Łodzi 3,5 godziny, natomiast z Wrocławia w niecałe 3 godziny. Część atrakcji znajduje się w zamkniętym pomieszczeniu, dzięki czemu park czynny jest cały rok. 


Dzięki Majaland Kownaty możemy uczestniczyć w wydarzeniach poświęconych bajce Heidi, która zdobyła sobie miejsce w sercach wielu czytelników i widzów na całym świecie, a miłośnicy mogą czerpać radość z eksplorowania jej różnych aspektów i wyrażania swojego zainteresowania na różne sposoby. Dla miłośników dziewczynki, która zostaje wysłana do dziadka mieszkającego na szwajcarskiej góry. Możemy wybrać się na przejażdżkę w towarzystwie zwierzątek Heidi. Poza spotkaniem z Heidi możemy korzystać z 34 innych atrakcji w parku Pszczółki Mai. 

Majaland Kownaty w swojej ofercie ma ogromną ilość atrakcji wodnych. Dlatego zalecamy wziąć dla dzieci nie tylko ubrania na przebranie ale również stroje kąpielowe dla całej rodziny. Ogromnym atutem Majaland Kownaty są atrakcje wodne na zewnątrz, jest ich bardzo dużo. Ogromną atrakcją jest Wodna Bitwa, płynąc własną łajbą atakuje się armatkami wodnymi innych Wikingów. Trzeba być bardzo skupionym i uważnym, ponieważ nigdy nie wiadomo, z której strony nadpłynie okręt nieprzyjaciela. Przebierając się w kostiumy kąpielowe, możemy skorzystać ze zjeżdżalni Donnie, Jetta czy zatańczyć z Tańczącą Fontanną próbując unikać wody lub wręcz na odwrót właśnie wskoczyć tam, gdzie będzie wypływać. Jeżeli mamy jeszcze siłę możemy zabawić się w  prawdziwego wikinga i będąc na tratwie przeciągnąć się z pomocą liny na drugą stronę. 

Jeżeli zmęczyły nas przygody na świeżym powietrzu możemy odpocząć przechodząc do zadaszonej części parku, gdzie znajduje się duża część gastronomiczna. W części zadaszonej parku jest bardzo dużo atrakcji, z której można korzystać przez cały rok.  W części zadaszonej mam między innymi Rollercoaster Wikingów, Karuzela Motyli, jest również Szkoła Latania, są również Samochodziki. 

ENERGYLANDIA

Energylandi nie trzeba nikomu przedstawiać, nazywana jest polskim Disnaylandem, zlokalizowana jest w miejscowości Zator, na granicy dwóch województw (śląskiego oraz małopolskiego). Do Energylandii dojedziemy w niespełna pół godziny drogi z Katowic i Krakowa. Enerylandia to największy Park Rozrywki w Polsce, oferujący 123 atrakcje, które znajdują się na obszarze 70 hektarów. Co Energylandie odróżnia od Majaland Kownaty, Manodrię i Magicznych Ogrodów? Do Energylandii możemy zabrać nastolatki, które nie będą się tam nudziły. Ogromna przestrzeń Energylandii powoduje, że nie jest się w stanie w przeciągu jednego dnia skorzystać ze wszystkich atrakcji. Jeżeli wybieramy się z mniejszymi pociechami należy wybrać strefę  Bajkolandia. W strefie tej spotykamy się z postaciami znanych bajek. W strefie Bajkolandia większość atrakcji jest dla dzieci do 13 roku życia, znajdziemy tam m.in. największy rodzinnego Roller Coastera “Śmiejżelki ENERGUSIA”, Farma Krasnali, Karuzela „Super Pompa”, wiedeńska karuzela, dziecięce samochodziki, atrakcją dla prawdziwych odkrywców skarbów będzie łódź, którą można dopłynąc do Wyspy Skarbów, którą płynie się po specjalnym, wodnym torze. Samochody poruszające się po szynowym torze zabiorą nas na prawdziwe JEEP SAFARI. Jeżeli postanowimi polać mamy do do wyboru kilka karuzaleli: Karuzela Podniebne Statki, która zabiera na swój pokład dzieci od 2 roku życia, Circus Coaster, Air Show, Magic Fly czy Latające Huśtawki. 

MAJALAND WARSAW

Majaland Warsaw jest młodszą siostrą parku Majaland Kownaty, nie jest tak imponujących rozmiarów jak park w Kownatach jednak i tak warto spędzić w nim czas. Zaletą parku jest, że znajduje się pół godziny drogi z centrum Warszawy, można go odwiedzić w każdą pogodę. Dla miłośników Dinozaurów dobrą wiadomością będzie przejażdżka na karuzeli z dinozaurami. Natomiast dla miłośników Pszczółki Mai będą codzienne występy Pszcżółki Mai oraz jej przyjaciół w Teatrze, który znajduje się w części zadaszonej. W okresie 19 -22 sierpinia w Majaland Warsaw  odbędzie się Nickolodeon Fun Days, w tych dniach codziennie będziemy mogli spotkać ulubione postacie Nickelodeon Psi Patro, Sponge Boba, Dorę i Diego i przybić sobie z nimi piątkę. 

Tak jak w przypadku Majaland Kownaty tak i w Majaland Warsaw można skorzystać z części wodnej, która znajduje się na zewnętrznej części parku. Wybierając się do Majaland obowiązkowo należy wziąć stroje kąpielowe, aby skorzystać z  Aqua Team Playground na pokładzie którego znajduje się zjeżdżalnia Dizzy, Donnie, Jetta i Jeroma. Dla miłośników samochodzików można skorzystać z miasteczka samochodowego na terenie, którego zapoznamy się z zasadami ruchu drogowego w najprzyjemniejszy sposób. 

Niezależnie od tego, który park rozrywki wybierzemy, najważniejsze jest, aby ten czas intensywnie spędzić z naszymi pociechami. Aby oddać się całkowicie swoim dzieciom, żeby samemu zamienić się w dziecko i dobrze się bawić niczym dorośli zmieniający się w dzieci w reklamie gumy Mamba. 

Przed podróżą z dzieckiem, zapraszamy na zakupy do naszego sklepu Mamaville, w którym kupisz wszystko czego potrzebujesz aby podróż przebiegała komfortowo :)


W naszym sklepie wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych, reklamowych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w przeglądarce internetowej jednak może to uniemożliwić złożenie zamówienia! Więcej informacji