Do szkoły. Gotowi. Start!

W najnowszej kampanii eksperci z eobuwie.pl spośród ponad 800 marek wytypowali najciekawszą ofertę na sezon jesień-zima 2023.

Dzieci myślami nadal są na obozach sportowych, koloniach, wyjazdach z rodziną, nieustannie mogą się cieszyć błogim, wakacyjnym czasem i nie myśleć o klasówkach czy sprawdzianach. Powrót do szkoły nie musi jednak oznaczać nudy. Szkoła to nie tylko nauka i dyscyplina, to przede wszystkim spotkania z przyjaciółmi, zabawy na korytarzu i wspólne spędzanie czasu. Dzięki swojej szerokiej ofercie butów, plecaków, kapci czy nerek, multibrand pomaga wszystkim rodzicom w zgromadzeniu kompletnych zestawów na nowy rok szkolny. Z pewnością każdemu uda się wybrać odpowiednie buty na WF, buty do chodzenia po szkolnych korytarzach, plecaki, piórniki, nerki, bidony, czy też kalosze i kapcie – jednym słowem wszystko, co powinno znaleźć się w szkolnej wyprawce.

Plecak dla zdrowych pleców

Plecak o odpowiedniej konstrukcji i rozmiarze zapewni wygodne noszenie książek, zeszytów oraz wszystkich skarbów, jakie dzieci wkładają do plecaka. Adekwatnie dobrany plecak do wagi dziecka minimalizuje jednocześnie nacisk na kręgosłup. Trafnie dobrane plecaki dla dzieci mają wyprofilowane, miękkie i dobrze wyściełane pasy na ramiona, które pomagają rozłożyć obciążenie równomiernie i zmniejszają ryzyko wystąpienia wad postawy.

Każdy rodzic wie, że dzieci do plecaka poza niezbędnymi książkami potrafią włożyć naprawdę bardzo wiele. Poza książkami musi się w nim zmieścić jeszcze piórnik, nierzadko worek z rzeczami na WF, bidon oraz pudełko na śniadanie. Dlatego tak ważne jest, żeby plecak, na który zdecydujemy się był nie tylko atrakcyjny wizualnie, ale także lekki i wykonany z wytrzymałych materiałów. W kampanii eobuwie.pl możemy zobaczyć kolorowe i zarazem wygodne plecaki takich marek jak Jansport, Converse, Reebok czy Vans. Na szczególną uwagę zasługuje pastelowa kolekcja plecaków marki  Doughnut.  Dobrze dobrany plecak zapewnia przestrzeń do przechowywania i organizacji wszystkich niezbędnych przedmiotów. Wybór odpowiedniego plecaka może wpłynąć na bezpieczeństwo dziecka w szkole i poza nią. Plecaki z elementami odblaskowymi zwiększają widoczność dziecka, co jest szczególnie istotne podczas poruszania się po drogach czy na skrzyżowaniach.

Dobre plecaki są zaprojektowane z myślą o ergonomii i odpowiednim rozkładzie ciężaru. Warto zwrócić uwagę na wygodne uchwyty do przenoszenia plecaka w ręku oraz na możliwość regulacji długości pasków na ramiona. Do noszenia sprzętu sportowego, można dobrać odpowiednio sprofilowane plecaki co ułatwia organizację i przenoszenie strojów i akcesoriów na zajęcia sportowe. Plecaki wysokiej jakości są wykonane z trwałych materiałów, które są odporne na zużycie i uszkodzenia. Solidne szwy, wytrzymałe tkaniny i odpowiednie zapięcia sprawiają, że taki plecak będzie wytrzymały nawet przy intensywnym użytkowaniu. Jednocześnie należy dobrać odpowiedni rozmiar plecaka w stosunku do wieku i wzrostu dziecka oraz odpowiednie jego pakowanie, aby uniknąć nadmiernej wagi i niewłaściwego rozkładu ciężaru.

Buty idealne do szkoły

Dobre buty są niezwykle istotne dla dziecka z kilku powodów, jednym z istotnych przesłanek jest odpowiedni rozwój stopy, która w okresie dorastania jest bardzo wiotka. Ta wiotkość i elastyczność stopy dziecka są naturalnymi cechami, które pozwalają stopie na naturalne dostosowywanie się do nierówności podłoża podczas chodzenia i pozwala na wykonywanie różnych ruchów.  Ważne jest, aby pamiętać, że stopa dziecka rośnie i zmienia się szybko, dlatego regularnie należy sprawdzać rozmiar butów dziecka, aby zapewnić odpowiednią ilość miejsca na rozwijające się stopy. Warto także zasięgnąć porady specjalisty, jeśli mamy wątpliwości co do wyboru odpowiedniego obuwia dla swojego dziecka. Dla dorastającego nastolatka, można wybrać modne trampki czy tenisówki 

Odpowiednio dobrane buty zapewniają wsparcie dla łuku stopy, co może wpłynąć na uniknięcie problemów związanych z wadami postawy i bólem stóp w przyszłości. Wysokiej jakości buty zapewniają odpowiednią przyczepność i stabilność, co zmniejsza ryzyko kontuzji, wypadnięć i upadków. A przy tym komfortowe buty pozwalają dziecku na swobodne poruszanie się oraz skupienie się na zabawie. Źle dopasowane lub niewygodne buty mogą powodować ból, otarcia i dyskomfort, co może wpłynąć na nastrój i samopoczucie dziecka. Wpajanie dzieciom nawyku noszenia odpowiednich butów od najmłodszych lat może wpłynąć na to, że staną się bardziej świadome znaczenia zdrowych i wygodnych obuwia w przyszłości.

Do biegu, gotowi, start!

Dzieci coraz częściej uczestniczą w różnych aktywnościach sportowych, zarówno w szkole jak i po szkołą. Dobre buty dostosowane do konkretnych aktywności mogą poprawić wydajność i pozytywnie wpłynąć na doświadczenia dziecka. Początek szkoły to również lekcje WF. Ponieważ buty sportowe są bardziej narażone na zniekształcenia, warto oprócz zwyczajnych butów na zmianę, trzymać w szafce buty dedykowane do sportu. Warto zwrócić uwagę na buty marki adidas Sportswear, które są lekkie, jednoczenie wytrzymałe i efektowne, idealne do biegania a nawet grania w piłkę nożną.

Dobierz idealne buty dzięki esize.me

Podczas dokonywania wyboru idealnej pary butów dla dziecka warto skorzystać z bezpłatnej usługi skanowania stopy na skanerze esize.me, dostępnym w sklepach stacjonarnych eobuwie.pl.  Dzięki tej usłudze można zeskanować stopę dziecka i zobaczyć prognozę jej wzrostu przez kolejne 12 miesięcy (u dzieci od 3 do 15 lat). W ten sposób każdy rodzic może wybrać buty, które będą lepiej dopasowane, a ich czas użytkowania będzie optymalny. 

Artykuł powstał we współpracy z marką eobuwie.pl


W naszym sklepie wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych, reklamowych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w przeglądarce internetowej jednak może to uniemożliwić złożenie zamówienia! Więcej informacji