Poznaj marki Mamaville od podszewki: So Linen!

Mamaville to platforma zrzeszająca polskie, kreatywne i niszowe marki, których oferty są oryginalne i bliskie naturze. Pragniemy promować te najciekawsze marki z branży dziecięcej, którymi są dla nas lokalne, polskie biznesy, tworzone przez pełnych pasji ludzi. Nie inaczej było w przypadku marki So Linen!, która produkuje lniane akcesoria tekstylne wyjątkowej jakości. Chcielibyśmy, byście nieco bliżej poznali tę markę, jej historię oraz twórczynie. 

So Linen! jest według nas wyjątkową marką, ponieważ jej produkty wyróżniają się na tle innych dziecięcych akcesoriów nie tylko ze względu na piękny, ponadczasowy i minimalistyczny design, ale także ze względu na promowanie lnu jako rewelacyjnej tkaniny dla dzieci. Ich oferta w 100% wpisuje się w aktualne trendy - dbałość o środowisko, naturalność, zrównoważoną produkcję, lokalne rzemiosło oraz styl boho. 

lniana pościel do łóżeczka dziecięcego so linen so linen różowa pościel dla dzieci z lnu z falbanką

1. Kim są założyciele marki so linen - jak to się wszystko zaczęło i co było impulsem do stworzenia marki? 

Poznałyśmy się 13 lat temu w pierwszym dniu naszych studiów na Uniwersytecie Warszawskim. Później cały czas trzymałyśmy się razem, ale każda z nas szła swoją drogą. Monika przez wiele lat była związana z działem marketingu dużej firmy dystrybutorskiej i angażowała się w pracę fundacji prowadzącej projekty rozwojowe w Afryce. Nina po skończeniu studiów prawniczych trafiła do dużej korporacji podatkowej, gdzie zajmowała się cenami transferowymi. Decyzja o założeniu wspólnego biznesu była bardzo spontaniczna, trafiłyśmy na len, zakochałyśmy się w tej naturalnej tkaninie, a później była już tylko ciężka praca.

2. Jaki miałyście plan za zbudowanie marki? Jakie produkty macie w swojej ofercie? 

Od początku wiedziałyśmy, że nasze produkty mają być w pełni naturalne i użyteczne, a także przyjazne dla środowiska. W so linen! stawiamy na uczciwe rzemiosło i zrównoważoną produkcję, a wszystkie produkty są szyte ręcznie w Polsce, z dbałością o każdy detal. Z tych powodów w naszej ofercie posiadamy produkty tylko ze 100% lnu. Jest to piękny, trwały, szlachetny materiał, który ma naprawdę wiele zalet – wykazuje właściwości antyalergiczne i antybakteryjne, cechuje się wysoką absorpcją wilgoci, wyróżnia się wysoką trwałością, z każdym praniem staje się coraz bardziej miękki i delikatny, posiada właściwości termoregulacyjne i antystatyczne, jest materiałem ekologicznym i biodegradowalnym. Tworzymy z niego m.in. poszewki na poduszki, pościele, prześcieradła, zasłony, falbanki do łóżeczek dziecięcych, obrusy, bieżniki, narzuty, ręczniki, serwetki, a nasza oferta cały czas się rozszerza ????

pościel dla dzieci z falbankami lniana lniana pościel dla dzieci

3. Jak wspominacie pierwszy rok tworzenia marki? Co było największym wyzwaniem?

Pierwszy rok tworzenia marki oczywiście nie był łatwy. Jako, że stawiamy na najwyższą jakość naszych produktów, jednym z największych wyzwań było znalezienie pewnego dostawcy lnu, który spełniałby wszystkie nasze wymagania. W końcu udało nam się to i możemy się pochwalić, że nasze lniane produkty szyjemy z lnu z upraw francuskich i belgijskich. Tkanina jest w 100% naturalna i nie posiada żadnych syntetycznych domieszek, dzięki czemu jest przyjazna dla naszego ciała i środowiska. Nasz len pochodzi od czołowych europejskich producentów, którzy posiadają certyfikat OECO-TEX. W praktyce oznacza to, że nasze lny są wolne od substancji szkodliwych w stężeniach mających negatywny wpływ na stan zdrowia człowieka oraz negatywny wpływ na środowisko m.in. pestycydów, chlorofenoli, formaldehydu, barwników alergizujących, zabronionych barwników azowych i ekstrahowalnych metali ciężkich.

Kolejnym wyzwaniem, z którym musiałyśmy zmierzyć się w pierwszym roku tworzenia marki, było opracowanie produkcji i wysyłki naszych towarów zgodnie z duchem zero waste. Zacznijmy od tego, że len zajmuje pierwsze miejsce w kategorii roślin zero waste – można go przerobić na tkaninę, olej, czy pozyskać z niego polski super food jakim jest siemię lniane. Naszą produkcję zorganizowałyśmy tak, żeby w jak największym stopniu zminimalizować nadwyżki produkcyjne i poprodukcyjne. Nasze produkty szyjemy ręcznie w Polsce dopiero po złożeniu zamówienia przez klienta. Taki system pracy daje nam pełną elastyczność i umożliwia tworzenie produktów w dowolnie wybranych rozmiarach, a jednocześnie eliminuje zaleganie nadwyżek w magazynie. Ponadto podczas krojenia oszczędzamy tkaninę – produkty są rozmieszczane na materiale w taki sposób żeby minimalizować skrawki. Ścinki wykorzystujemy do szycia troczków do zasłon i pościeli oraz serwetek -te ostatnie szyjemy z kwadratów po krojeniu prześcieradeł z gumką. Ponadto udało nam się także wypracować rozwiązania, za sprawą których nasze przesyłki są w pełni zdatne do recyklingu.

4. Kiedy poczułyście, że to jest to i uwierzyłyście, że Wasz projekt to sukces?

Czułyśmy, że to jest to i wierzyłyśmy w sukces naszego projektu od samego początku. Kiedy szukałyśmy pomysłu na biznes, natknęłyśmy się na produkty z lnu, które od razu skradły nasze serca. Okazało się, że w Polsce oferta tekstyliów lnianych jest uboga i nieatrakcyjna – większość producentów proponowało np. pościel ze sztywnego lnu w mało estetycznych aranżacjach, sprzedawanych pod nazwą rodem z lat 90tych, typu „komplet pościeli Halina”.  Od razu poczułyśmy potencjał, którego aż żal by było nie wykorzystać – postanowiłyśmy, że to my wprowadzimy do Polski wyjątkowo miękki len typu stonewashed i przygotujemy nowoczesną ofertę tekstyliów lnianych – pościeli, zasłon i obrusów.

pościel niemowlęca lniana lniana pościel dla dzieci

5. Które z Waszych produktów stały się z bestsellerami. Dlaczego Waszym zdaniem stały się one hitem i je wybierają klienci? 

Absolutnym bestsellerem wśród wszystkich naszych produktów stał się ręcznik lniany frotte. Naszym zdaniem klienci wybierają ten produkt z powodu jego niezwykłych właściwości. Ta wyjątkowa tkanina z okrywą pętelkową, wytwarzana jest na specjalnych krosnach, dzięki czemu zyskuje oryginalną, lekko wypukłą fakturę. To dzięki niej ręczniki są puszyste i masują nasze ciało za każdym razem, gdy wycieramy je po kojącej kąpieli i gorącym prysznicu. Wszystkie lniane ręczniki szyjemy ręcznie, wykorzystując do tego 100%, ekologiczny len z europejskich upraw. Dzięki wyselekcjonowanej tkaninie zyskujemy nie tylko dodatek do łazienki w stylu boho, ale także materiał, który zachowuje świeżość, nie absorbuje nieprzyjemnego zapachu z łazienki i naturalnie otula naszą skórę. Ich wytrzymałość pozwala na częste pranie, dzięki czemu ręcznik jest zawsze świeży i pachnący. Im częściej się go używa, tym staje się delikatniejszy i bardziej otulający. Naturalność tkaniny i właściwości absorpcyjne powodują, że ręczniki lniane są nie tylko chłonne, ale także bezpieczne dla najwrażliwszej skóry – również tej, ze skłonnościami do alergii. 


6. Skąd czerpiecie inspiracje tworząc nowe produkty? Czy planujecie wkrótce jakieś innowacje lub nowe projekty? 

Inspiracje do tworzenia nowych produktów czerpiemy z natury. Produkty mają być tak proste, jak to możliwe, a przez to ponadczasowe, pasujące do wielu wnętrz i aranżacji. Mamy wiele ciekawych pomysłów, w tym roku planujemy wprowadzić do naszej oferty rolety rzymskie i dwa nowe kolory naszych tkanin – dusty blue i eukaliptus. Warto obserwować nasze social media, aby być na bieżąco z naszymi nowościami ????

lniana pościel dla dzieci so linen pościel dla dzieci z lnu


7. Własna firma i jakie wyrzeczenia się z tym wiążą. Czy udało Wam się znaleźć złoty środek w prowadzeniu biznesu i zajmowaniem się rodziną i domem? 

Wkładamy w naszą firmę całe serce, dlatego cały czas szukamy złotego środka, odpowiedniego balansu między życiem osobistym, a pracą.

8. Jakie trendy na rynku dziecięcym zauważacie? Które z nich oceniacie najbardziej pozytywnie? 

Trendy na rynku dziecięcym, które według nas są bardzo pozytywne, to na pewno skierowanie się ku naturalnym produktom. Rodzice przykładają dużo uwagi, aby rzeczy dla ich pociech były jak najwyższej jakości, umożliwiały i wspierały rozwój dziecka. Coraz większą wagę zwracają także na środowisko naturalne, dlatego odchodzą od kupowania produktów wykonanych z plastiku, a stawiają na produkty naturalne, posiadające właściwości antyalergiczne i antybakteryjne, a więc idealne dla dzieci.

9. Jakie 3 rady dalibyście osoby, które dopiero myślą o stworzeniu swojego biznesu? 

Mieć więcej odwagi, aby spełniać swoje plany i marzenia, zrobić dobry research, dzięki czemu Wasza marka będzie mieć o wiele większą szansę powodzenia, zapewnić sobie poduszkę finansową która zapewni większy spokój i bezpieczeństwo przy tworzeniu własnego biznesu.

so linen logo

Zobacz produkty marki So Linen! »


W naszym sklepie wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych, reklamowych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w przeglądarce internetowej jednak może to uniemożliwić złożenie zamówienia! Więcej informacji