Gry edukacyjne dla dzieci, na które naprawdę warto zwrócić uwagę!

W stały rozwój każdego maluszka bez wątpienia wpisuje się zabawa. To dzięki niej dziecko ćwiczy swoje zmysły, dowiaduje się coraz więcej o otaczającym go świecie oraz rozbudowuje swoją wyobraźnię. Ale jak prawidłowo kształtować maluszka poprzez beztroskie chwile spędzone razem? Warto postawić na gry edukacyjne dla dzieci, które w doskonały sposób przemycają wartościowe treści do codzienności zarówno niemowlaka, jak i starszaka. Sprawdźmy, jakie propozycje należy rozważyć!

gry edukacyjne puzzle drewniane tablica-manipulacyjna

Ulubiona konstrukcja nie tylko małych majsterkowiczów. Zabawki manipulacyjne

Nie od dziś wiemy, że każdy maluszek uwielbia wszelkie pstryczki, śrubki, guziczki i małe, frapujące elementy, których położenie można zmienić. A gdyby tak połączyć je w jedno miejsce oraz bez żadnych obaw udostępnić dziecku do zabawy? Nic prostszego! Specjalnie z myślą o wszystkich ciekawskich obserwatorach, stworzono tablice idealnie pełniące funkcję zabawek manipulacyjnych. Zebrane elementy ruchome nie tylko zaspokoją odkrywczą ciekawość dzieci, lecz również wspomogą umiejętność analitycznego myślenia oraz pochłoną ich zainteresowanie na dłuższy czas. To zdecydowanie dobry wybór dla wszystkich ciekawskich.

Zobacz zabawki manipulacyjne w Mamaville »

zabawki manipulacyjne  klocki drewniane edukacyjne

Stawiamy na gry dla dzieci. Edukacyjne walory układanek i nie tylko!

Chyba każdy z nas mile wspomina zabawne i beztroskie chwile spędzone z rodzicami lub starszym rodzeństwem przy różnorodnych grach. Od czasów naszego dzieciństwa absolutnie nic się nie zmieniło, a pomysłów na gry dla dzieci, te edukacyjne wciąż przybywa! Zarówno mniejsze, jak i starsze maluchy bez wątpienia pokochają układanki, drewniane klocki w różnych kształtach oraz puzzle o zróżnicowanym poziomie zaawansowania. Gdy do całości dodamy kolor czy postaci zwierzątek, pozytywny efekt mamy zagwarantowany! Starsze dzieci z kolei, możemy zainteresować grami planszowymi osadzonymi na przykład w realiach leśnych krajobrazów pełnych zwierzaków czy ciekawostek przyrody. Dzięki temu maluchy nie tylko poszerzają konkretną wiedzę o świecie, lecz również kształtują swoje upodobania, uczą się logicznego myślenia i liczenia. Gdy o nauce mowa, doskonałym pomysłem będzie mata z dodatkami w postaci literek, cyferek czy interesujących kształtów.

Sprawdź nasze gry edukacyjne dla dzieci »

Gry dla dzieci - edukacyjna moc drewnianych zabawek!

Wśród ostatnich trendów uwielbianych zarówno przez maluszki, jak i ich rodziców, są różnorodne tematyczne gry i układanki. Dla nieco starszego dziecka możemy dopasować drewniane kompozycje skupiające się np. na budowie biologicznej ulubionego zwierzaka lub po prostu na świecie roślin. Dodatkową przewagą naturalnych, drewnianych układanek a’la puzzle jest ich jednolitość kolorystyczna, co dodatkowo skłania wyobraźnię małego odkrywcy do większej pracy.

loteryjka gra edukacyjna puzzle drewniane gry edukacyjne

Masa pomysłów na gry edukacyjne dla dzieci »

Niezawodne książeczki. Wybieraj te tematyczne i o pięknych ilustracjach!

Bez wątpienia za jeden z najważniejszych elementów wśród zabawek edukacyjnych będą różnorodne książeczki - te mniejsze, jak i większe, te do nauki życia na wsi czy zmieniających się pór roku, jak i te z baśniowymi opowieściami! Już nie raz dowiedziono, że systematyczne czytanie dziecku - niezależnie od wieku - nie tylko wzbogaca jego wyobraźnię, lecz poszerza zasób słów oraz wzbudza ciekawość nad procesami rządzącymi światem. Z myślą o rozwijaniu konkretnych umiejętności przypisanych do danego wieku, warto również sugerować się wskazówkami i tytułami zaproponowanymi przez autorów. Doskonałą rolę edukacyjną spełnią również wielkoformatowe naklejki na ścianę przedstawiające mapę świata. Stworzą w pokoiku malucha nie tylko podróżniczy klimat, lecz dosłownie i w przenośni - poszerzą jego horyzonty.

mata gra edukacyjna dla dzieci naklejka mapa edukacyjna na dzieci

Ogromnym atutem zarówno wszelkich zabawek manipulacyjnych, jak i gier edukacyjnych dla dzieci jest ich wielozadaniowość oraz fakt, że w domowym zaciszu i niezależnie od pogody - możemy aktywnie uczestniczyć w rozwoju naszego malucha!

Pomysły na gry dla dzieci. Edukacyjne wersje »


W naszym sklepie wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych, reklamowych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w przeglądarce internetowej jednak może to uniemożliwić złożenie zamówienia! Więcej informacji