O krasnoludkach i o sierotce Marysi Wydawnictwo Graf_ika

39,00 zł

Rabat -15 zł od kwoty 199 zł na hasło SPECIAL15| Do niedzieli do północy

Wyświetl historyczną cenę produktu

Historyczna cena produktu

O krasnoludkach i o sierotce Marysi

Najniższa cena produktu z dnia

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni:

978-83-8244-085-0

Nowy produkt

1-3 dni

Opis produktu

O krasnoludkach i o sierotce Marysi - Maria Konopnicka

Pierwodruk tej książeczki dla dzieci z roku 1896 do tej pory pozostawał tajemnicą, aż do początku 2016 roku. Wydanie drugie, ze złoconym tytułem.

Reprint odnalezionego po 120 latach oryginału z 1896 r. Konopnicka baśniowy świat przeniosła na polską wieś, wplatając go w ojczysty krajobraz (jezioro Gopło, góry Karpaty, miasto Gniezno) oraz łącząc z legendą o Popielu, z Piastem czy Mieszkiem. Fabuła powieści zamyka się w cyklu rocznej wegetacji przyrody od wiosny do jesieni. Pisarka przedstawia (na tle ubogiej chaty Skrobka i przygód sierotki Marysi, szukającej pomocy u królowej Tatry) krasnoludki - ubożęta jako dobrotliwe bóstwa domowe, przyjazne ludziom, obdarzając je cechami indywidualnymi − na czele z królem Błystkiem i Koszałkiem-Opałkiem szukającym wiosny.

W historii o Marysi i o krasnoludkach Konopnicka zawarła bogactwo motywów, postaci i uczuć, które umiejętnie powiązała z prostotą oraz artyzmem formy i treści. Pokazała również najważniejsze wartości, jak: dobro, miłosierdzie i wiarę w lepsze jutro oraz umiłowanie ojczystej ziemi − jej piękna i legend. Baśń wzbogaca fantazję dziecka, ukazuje mu najważniejsze cechy psychiki ludzkiej oraz kształtuje jego właściwe postawy moralne. Motywem przewodnim twórczości Marii Konopnickiej stały się jej słowa: „Nie przychodzę ani uczyć dzieci, ani też ich bawić, przychodzę śpiewać z nimi…”.

Oprawa zadrukowana, szyta, okładka kolorowa ze złoceniami, ilość stron: 260, ilość ilustracji: 12

Zapytaj o produkt

56 Przedmioty

Opis
PłećDziewczynka/Chłopiec
Pora rokuCały rok
Podobne produkty
Inne tej Marki
  Książki Polecane
   Zabawki edukacyjne i rozwojowe Polecane
    Zabawa Polecane
     Ostatnio przeglądane
     O marce
     baner
     logo
     Wydawnictwo Graf_ika
     Wydawnictwo z duszą, książki z charakterem! Wydawnictwo Graf_ika powstało z miłości do starych książek i chęci przywrócenia ich do życia w świadomości współczesnych czytelników. Zajmujemy się przede wszystkim reprintami i wznowieniami na podstawie oryginału. Stare książki są poszukiwanym towarem, a niestety z biegiem lat książki najzwyczajniej w świecie umierają/przepadają. Przez upływający czas niszczeją, rozpadają się. Naszym celem jest niedopuszczenie do tego. Ratujemy je, znajdujemy brakujące fragmenty po całym świecie, aby na koniec dane dzieło dostępne było dla czytelnika w zwyczajnych okolicznościach. Staramy się, by nasze dzieci miały świadomość, co czytali ich przodkowie czy dziadkowie.
     W naszym sklepie wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych, reklamowych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w przeglądarce internetowej jednak może to uniemożliwić złożenie zamówienia! Więcej informacji