Naturalna ścieżka sensoryczna mała ENCE PENCE

299,00 zł

Darmowa dostawa od ENCE PENCE od 699zł

5904100405015

Nowy produkt

Opis produktu

Zastanawiasz się do czego służą dyski i ścieżki sensoryczne?

Dyski sensoryczne są doskonałym narzędziem wspomagającym rozwój sensoryczny dziecka. Chodzenie po zróżnicowanych fakturach i różnorodnym podłożu pobudza receptory dotykowe oraz proprioceptywne (czucia głębokiego), znajdujące się w stopach. Dzięki temu dziecko rozwija percepcję dotykową, równowagę i koordynację ruchową.  Spacer po ścieżce korzystnie wpływa na planowanie ruchu, motororykę dużą i pamięć przestrzenną. Zabawa na ścieżce, poprawia koncentracje, pozwala się wyciszyć dziecku, i skupić na zdaniu co korzystnie wpływa na osiągnięcie lepszych wyników w szkole poprzez budowanie nowch połączeń w mózgu odpowiedzialnych za interpreracje bodźców dotykowych i wzrokowych, powstających podszas stymulacji zmysłów dostarczanej przez dyski sensoryczne. 

Dzięki naturalnej fakturze, wrażenia dotykowe i wzrokowe przypominają te, których doświadczamy na leśnej ścieżce, morskiej plaży czy w kuchni.

Wszystkie dyski, posiadają antypoślizgowe elementy, dzięki czemu maluch, może swobodnie i bezpiecznie przemieszczać czy skakać po dyskach. 

Każda ścieżka senoryczna, zawiera specjalną instrukcje z opisem na wykorzystanie ścieżek senorycznych w codziennej zabawie. Zastosowanie jej w codziennej zabawie jest bardzo szerokie a dodatkowo wpływa na rozówj wyobraźni dziecka i stanowi idealną bazę do kreatywnych i wspomagąjących rozówj zabaw.  

 

Opis faktur: 

Stąpając po linie jak po dywanie delikatnie masujemy stopy, stymulując znajdujące się w nich receptory czuciowe i proprioreceptory. Faktura jest lekko chropowata, dotykanie jej daje mnóstwo przyjemnych doznań  dotykowych,  a wodzenie palcem po zwiniętym sznurze zaangażuje również zmysł wzroku.

Niebieskie, szklane kamyki przypominają krople morskiej bryzy rozrzucone na dysku. Opływowy i gładki kształt daje delikatne i przyjemne doznania sensoryczne – dotykowe w trakcie badania dłońmi i mocniejsze – proprioceptywne w czasie chodzenia po nich. Patrzenie na lśniące w świetle kamyki stymuluje również zmysł wzroku.

Drobne kamyczki zebrane w trakcie nurkowania napawają zmysł dotyku swym delikatnym kształtem. Przyjemnie stymulują stopy i ręce w trakcie chodzenia i dotykania, angażując zmysł dotyku i propriocepcji.

Muszle wyrzucone przez morze i zebrane na plaży, przypominają wakacyjne zabawy. Ich ciekawa faktura rozwija wrażliwość dotykową, a nietypowy kształt zachęca do dotykania i stąpania, co angażuje również mięśnie, w których znajdują się proprioreceptory.

Gwiazdy królują nie tylko na niebie, ale i na dnie morza. Ciekawy kształt i lekko chropowata faktura rozgwiazdy łaskoczą zmysły, angażując zarówno zmysł dotyku , propriocepcji oraz wzroku.

 

Pomoc dydaktyczna "Naturalna ścieżka sensoryczna - zestaw mały Morskie opowieści"

Czas realizacji zamówienia: 7 dni roboczych

Ze względu na naturalne pochodzenie komponentów, pomoc dydaktyczna może nieznacznie różnić się od zdjęcia.

Produkt przeznaczony do użytku pod bezpośrednim nadzorem osoby dorosłej. Nieodpowiedni dla dzieci poniżej 3 lat. 

 

Średnica: 15 cm

Grubość: 2 cm

W zestawie: 5 sztuk dysków sensorycznych

sklejka, naturalne wypełnienia

6-9 dni

Czytaj dalej >> zwiń opis
Zapytaj o produkt

200 Przedmioty

Opis
PłećDziewczynka/Chłopiec
Pora rokuCały rok
Materiał (przeważający)
Podobne produkty
O sprzedawcy
baner
logo
ENCE PENCE
Zapraszamy Was do świata zmysłów Ence Pence!Jesteśmy polską firma produkującą pomoce sensoryczne z użyciem naturalnych i ekologicznych materiałów.W nasze produkty, wkładamy dużo serca - od momentu narodzenia się pomysłu poprzez projekt i wykonanie. Z pasją i zaangażowaniem tworzymy pomoce sensoryczne dla dzieci i rodziców, pragnąc przy tym budować świat w którym nasze produkty będą wspierać rozwój dzieci, a zabawa z nimi wpłynie korzystnie na zdolności poznawcze i rozwojowe u dziecka.Naszym priorytetem są najwyższe standardy jakościowe, dlatego każdy produkt marki Ence Pence powstał przy współpracy ze specjalistami oraz przeszedł testy przed wprowadzeniem do sprzedaży.Pragniemy, pomagać świadomym rodzicom, opiekunom i terapeutom poprzez przekazywanie im wiedzy i narzędzi, które wpłyną na harmonijny rozwój dziecka. Dlatego też nasze ścieżki sensoryczne, klocki, puzzle i gry wspierają:-równowagę-koordynację ruchową-czucie własnego ciała-percepcje dotykową,-percepcje słuchową-percepcje wzrokową,Świadomi piękna otaczającego nas świata inspiracje czerpiemy z natury, która jest źródłem i integralną częścią naszych produktów. Nasze kolekcje, wyróżnia różnorodność struktur, kolorów i wzorów, a dzięki naturalnym fakturom naszych ścieżek sensorycznych czy klocków wrócimy pamięcią do piaszczystej plaży, zapachu lasu czy świeżo upieczonej szarlotki.Dajcie się wspólnie ponieść magii dziecięcej wyobraźni!
Ostatnio przeglądane
W naszym sklepie wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych, reklamowych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w przeglądarce internetowej jednak może to uniemożliwić złożenie zamówienia! Więcej informacji