Drewniana gra planszowa – Bocian Bolek Smart Memories

159,00 zł

Rabat -10 zł od kwoty 149 zł na hasło MAMA| Do niedzieli do północy

View price history

Product price history

Drewniana gra planszowa – Bocian Bolek

The lowest price of the product in day

Lowest price in the last 30 days

11

New product

1-3 dni

Opis produktu

Planszówka „Bocian Bolek” to pierwszy krok Twojego dziecka w  fascynującym świecie gier. Zadaniem graczy jest towarzyszenie boćkowi w spacerze po gospodarstwie, w którym mieszka oraz sąsiadującej łące, a także przywitanie się z przyjaciółmi.

Proste zasady, atrakcyjna i przejrzysta plansza oraz zadania do wykonania angażujące całe ciało (od szarych komórek po palce u stóp), z pewnością Was oczarują. Gra przeznaczona jest dla najmłodszych dzieci, została zaprojektowana w taki sposób,  aby włączyć do zabawy całą rodzinę. Starszaki również nie będą się nudzić – mogą spróbować swoich sił w pojedynku i wykonywać zadania samodzielnie.

 

Zawartość pudełka:

 • drewniana plansza,
 • 4 pionki z wizerunkiem bociana,
 • duża drewniana kostka,
 • 45 kart z zadaniami,
 • instrukcja.

Gra planszowa „Bocian Bolek” pomaga kształtować przede wszystkim: koncentrację, percepcję wzrokową, koordynację oko-ręka, mowę i komunikację, logiczne myślenie i motorykę dużą. Czy wiesz, że:

1.Koncentracja to zdolność skupienia uwagi na czymś konkretnym. Może to być wykonywana czynność, określony przedmiot czy polecenia wypowiadane przez nauczyciela. Koncentracja uwagi zapewnia prawidłowy rozwój dziecka oraz jest niezbędna na każdym etapie jego edukacji.

2.Spostrzeganie wzrokowe pozwala dziecku poznać i zrozumieć otaczający je świat. Jest także niezbędne w dalszej edukacji przy nauce czytania, pisania i liczenia. Dziecko bawiąc planszą z różnymi obrazkami, musi skupić na nich wzrok oraz dokonać oceny tego co widzi np. kolorów, kształtów, podobieństw i różnic. Jest to wstęp do bardziej zaawansowanej analizy, będącej między innymi podstawą logicznego myślenia.

3.Koordynacja wzrokowo-ruchowa umożliwia osiągnięcie precyzji ruchów, jest niezbędna w codziennych czynnościach – od samodzielnego jedzenia, ubierania się, rysowania czy pisania po aktywność fizyczną. Koordynacja oko-ręka wymaga dodatkowo treningu dłoni i palców dziecka, a więc motoryki małej.

4.Mowa i skuteczna komunikacja są podstawą codziennego życia w rodzinie, a także są niezastąpione w rozwijaniu kompetencji społecznych. Pozwalają na wyrażanie przez dziecko jego myśli i odczuć oraz na zrozumienie tego, co chcą przekazać inni.

5.Gry planszowe uczą logicznego myślenia: analizowania sytuacji, przewidywania ruchów przeciwników, opracowywania dostępnych wariantów rozwiązań oraz podejmowania decyzji.

6.Motoryka duża to ruchy całego ciała, angażujące między innymi ręce, nogi i tułów, np.: chodzenie, skakanie, bieganie. Motoryka duża ma ogromny wpływ na koordynację ruchów, utrzymanie równowagi oraz na motorykę małą, czyli precyzyjne ruchy dłoni i palców.

Zabawka edukacyjna przeznaczona dla dzieci w wieku 3+

Zapytaj o produkt

9 Items

Data sheet
PłećDziewczynka/Chłopiec
Pora rokuCały rok
Materiał (przeważający)Drewno
Rodzaj obuwia
Rozmiar pościeli
Szerokość
Głębokość
Głębokość
Kolor
Rozmiar łóżka
Średnica
Rozmiar kocyka
Rozmiar prześcieradła
Podobne produkty
Inne tej Marki
  Puzzle i gry Polecane
   Zabawa Polecane
    Ostatnio przeglądane
    O marce
    baner
    logo
    Smart Memories
    Nasze drewniane zabawki i huśtawki od początku do końca tworzone są w Polsce, od pomysłu po produkcję. Asortyment powstaje przede wszystkim w oparciu o pracę ręczną, co nadaje naszym produktom wyjątkowego charakteru.Opracowując zabawki inspirujemy się metodą edukacji Montessori, pedagogiką waldorfską, a także edukacją leśną. Jesteśmy entuzjastami przyrody i czerpiemy przyjemność z poznawania świata, dlatego nasze produkty będą zachęcać dzieci do rozwoju przyrodniczo-naukowych zainteresowań takich jak: ornitologia, oceanografia, entomologia, kosmonautyka, paleontologia i wiele innych. Zabawki będą wspomagać kroki milowe rozwoju dziecka oraz dbać o rozwój m.in. motoryki małej, mowy, intelektu, procesów integracji sensorycznej, koncentracji oraz zainteresowanie nauką poprzez zabawę.Smart Memories – tworzymy wspomnienia naszych dzieci.
    W naszym sklepie wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych, reklamowych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w przeglądarce internetowej jednak może to uniemożliwić złożenie zamówienia! Więcej informacji