Poznaj marki Mamaville od podszewki: Good Wood

Mamaville powstało z misji wspierania polskich marek, kreatywnych projektantów i rodzimych producentów, którzy w ofercie mają oryginalne produkty dla dzieci w każdym wieku. Pragniemy promować najciekawsze marki, które mogą zainteresować te z Was, które spodziewają się pociechy lub właśnie powitały ją na świecie. Jedną z takich marek jest z pewnością Good Wood - producent domowych placów zabaw dla dzieci.  

Good Wood to rodzinna, polska firma, która została przez mamę początkowo dla jej własnych dzieci, z potrzeby zapewnienia im właściwego rozwoju, ruchu i świetnej zabawy. Dziś w ofercie marki znajdziecie zestawy, z których stworzycie prawdziwy plac zabaw dla Waszych pociech - czy to w domu, czy w ogrodzie. Wszystko po to, by maluchy mogły bujać się, rozciągać, zdobywać szczyty – robić wszystko to, co potrzebne, żeby w naturalny sposób rozwijać się poprzez ruch. Dzieciaki znajdują mnóstwo zastosowań dla wszystkich elementów placu zabaw Good Wood - wystarczy odrobina kreatywności i wyobraźni, by stał się on okrętem, kosmicznym statkiem, mostem, zamkiem czy miastem. Good Wood to nie tylko innowacyjny pomysł, ale także dobry design, świetna jakość i piękne, naturalne drewno.

plac zabaw dla dzieci good wood plac zabaw dla dzieci good wood

1. Kim są założyciele marki Good Wood - jak to się wszystko zaczęło i co było impulsem do stworzenia marki?

Good Wood powstał dlatego, że chcieliśmy stworzyć coś wyjątkowego dla naszych kochanych dzieci. Szukaliśmy czegoś, co pozwoli Jasiowi, Franiowi, a teraz również Heniowi właściwie się rozwijać, mieć dużo ruchu, a przede wszystkim świetnie się bawić. Lubimy design, cenimy dobry smak i dlatego postawiliśmy na ciepłe, naturalne drewno, które oboje kochamy.

Przygoda zaczęła się od ciąży. Gdy spodziewałam się przyjścia na świat bliźniaków, sporo czytałam na temat prawidłowego rozwoju dzieci i tego, jak mądrze go wspierać. Głęboko wierzę, że mądre wspieranie naturalnej potrzeby ruchu, (a później też innych potrzeb) to najlepsza rzecz, jaką możemy zrobić dla naszych dzieci. Właśnie dlatego powstała marka Good Wood.

Ja, mama, jestem trochę animatorką czasu wolnego, a trochę managerem życia rodzinnego. Michał, oprócz bycia tatą, od niedawna również jest full -time w załodze Good Wood. Oboje zajmujemy  się wszystkim: marketingiem,produkcją, logistyką, kontaktem z klientem. Obecnie skupiamy się również na nowych produktach, które już niebawem pojawią się w ofercie. W prowadzeniu firmy bardzo dużo czerpiemy z naszych zawodowych doświadczeń i tak się jakoś złożyło, że uzupełniamy się i naturalnie dzielimy zadaniami.

założyciele marki good wood

2. Jaki mieliście plan za zbudowanie marki? Jakie produkty macie w swojej ofercie? 

Pomysł narodził się z marzenia o ładnym, doskonale bezpiecznym bujaku dla dzieci. Na początku przyszły produkt był po prostu mebelkiem wykonanym z pomocą naszej rodziny, tylko na potrzeby naszych synów. Bardzo szybko okazało się, że bujak to wyśmienita zabawa – nie tylko dla najmłodszych. Pozytywne opinie najbliższych, ich wsparcie i pomoc zachęcił nas do podjęcia wyzwania i stworzenia marki.

Plan na firmę wyznaczają nam potrzeby naszych chłopaków. Do tej pory była faza na ruch i na tym się skupialiśmy. Teraz powoli wkracza faza na motorykę małą i właśnie projektujemy nowe pomoce dla chłopaków.

Obecnie w ofercie skupiamy się na bujaku i dodatkach do niego – z pomocą bujaka i akcesoriów można w domu stworzyć prawdziwy plac zabaw.

Niebawem uzupełnimy ofertę o kolejne produkty dotyczące motoryki dużej (czyli ruchu). Jednak mamy też w planach zabawki wspierające zdolności manualne – czyli motoryka mała.

plac zabaw good wood

3. Jak wspominacie pierwszy rok tworzenia marki? Co było największym wyzwaniem?

Jak zawsze początki nie są łatwe. U mnie nałożyło się wiele aspektów. Po pierwsze – nowa rola – macierzyństwo i to od razu skok na głęboką wodę – bo bliźniaki. Po drugie długie nieprzespane noce. Dodatkowo moja silna potrzeba robienia „czegoś więcej niż tylko opieka nad chłopakami i ogarnianie domu”. W tym samym czasie Michała ambitna, wymagająca praca. Także wyzwań było sporo.

Z drugiej strony szansa, ciekawe perspektywy, wyzwanie i chęć rozwoju. To niesamowite, trudne do opisania uczucie, ta ekscytacja związana z tworzeniem czegoś zupełnie nowego, czegoś naszego…

Myślę, że największym wyzwaniem wtedy – ale również teraz jest znalezienie balansu pomiędzy tym wszystkim. Jak spełniać się i rozwijać w firmie, a jednocześnie nie stracić z oczu tego co najważniejsze – rodziny, miłości i potrzeby bliskości.

założyciele good wood

4. Kiedy poczuliście, że to jest to i uwierzyliście, że Wasz projekt to sukces?

Intuicja podpowiadała mi, że bujak jest dobrym pomysłem, jednak dopiero reakcja bliźniaków pokazała, że to był strzał w 10! Od samego początku Michał mnie wspierał i miał bardzo podobne przeczucia.

Wiary w sukces dodały nam pierwsze reakcje osób spoza rodziny. Do tej pory pamiętam nasze pierwsze targi dla dzieci. Michał pilnował bliźniaków w domu. Ja z tatą pojechaliśmy na targi…i zainteresowanie odwiedzających przerosło moje najśmielsze oczekiwania. To właśnie wtedy pomyślałam, że warto spróbować – bo potrzeba i zainteresowanie są ogromne. Tutaj znowu – mój mąż wspierał tę decyzję.

good wood plac zabaw

5. Które z Waszych produktów stały się z bestsellerami. Dlaczego Waszym zdaniem stały się one hitem i je wybierają klienci? 

Największym powodzeniem cieszy się zestaw taternika – czyli bujak z drabinką. Myślę, że powodów jest wiele. Bujak już sam w sobie jest prawdziwą kopalnią pomysłów na kreatywną i rozwijającą zabawę. Drabinka dodaje kolejne funkcjonalności. Wyobraźmy sobie szczyt radości. To moment, kiedy w domowych warunkach można przeżywać wielkie przygody. To także moment, kiedy maluch może się ruszać, wspinać i gimnastykować, nie wychodząc z domu. A gdy ułożysz drabinkę w poprzek bujaka, stworzysz fantastyczną równoważnię – wielką huśtawkę - świetną zabawę dla małych i tych całkiem dorosłych.

Myślę, że wielu rodziców kieruje się podobnymi aspektami przy wyborze produktów co my. Jest wiele powodów dlaczego właśnie good wood. Według mnie najważniejsze to:

Bezpieczeństwo – nasze produkty Posiadają niezbędne atesty i certyfikaty, są ekologiczne, stabilne i zaprojektowany z troską o zdrowie maluchów.

Funkcjonalność -  Zamiast wielu zabawek, kupujesz jedną, która ma dziesiątki, jeśli nie setki możliwych zastosowań.

Design - To miła odmiana w świecie plastikowych zabawek i (co nie bez znaczenia) pięknie prezentuje się w przestrzeni każdego domu. 

i NAJWAŻNIEJSZE:

Dzieciaki go kochają - bo zabawa staje się prawdziwą przygodą, a bujak może być tym, co sobie w danym momencie wymarzą! NO a przy zabawie również ćwiczą, dbają o kondycje fizyczną i nabierają dobrych nawyków.

6. Wiemy, że dzieciom i rodzicom proponujecie wiele kreatywnych sposobów na wykorzystanie Waszych produktów i czasem nietypowe ich użycie. Możecie podzielić się wskazówkami i pomysłami? 

Gdybym miała jednym zdaniem odpowiedzieć, czym jest Good Wood, powiedziałabym: „Good Wood to zabawa”! To, co robimy, to przecież rodzaj placu zabaw dla dziecka, na którym można robić wszystko, co tylko podpowiada wyobraźnia. No tak, najmłodsi to rozumieją, a rodzice? Chcą wiedzieć więcej. Sami jesteśmy rodzicami i wiemy, że nie możemy zapominać również o ich potrzebach, dlatego też staramy się im podpowiadać jakie możliwości daje good wood.

Pierwsza podpowiedź to INSPIROWNIK - tutaj przedstawiamy ogólne pomysły na zabawę pogrupowane tematycznie:

Zobacz inspirownik »

Innym przydatnym punktem dla rodziców może stać się poradnik z zabawami ruchowymi. Tutaj rodzic znajdzie zdjęcia i opisy ćwiczeń, które może zaproponować dziecku. Tam namawiamy do zabawy, która przy okazji ma pozytywny wpływ na rozwój dziecka.

Zobacz poradnik z zabawami ruchowymi »

Kolejnym, innowacyjnym i nieoczywistym przykładem zastosowania bujaka może być joga. Joga może stać się dobrą zabawą dla dziecka. Jest to także wspaniały sposób, a zarazem pretekst na spędzanie czasu z rodzicami. Stąd już bardzo blisko do pojęcia szczęśliwego dziecka. A szczęśliwe dziecko to dziecko o zdrowym, silnym i sprawnym ciele, świadomym spokojnym, zrelaksowanym i czujnym umyśle; pozytywnym nastawieniu. Nasze inspiracje z podziałem na opis ćwiczenia i korzyści są dostępne tutaj:

Zobacz poradnik o jodze »

plac zabaw good wood

7. Skąd czerpiecie inspiracje tworząc nowe produkty? Czy planujecie wkrótce jakieś innowacje lub nowe projekty? 

To rozwój naszych pociech wyznacza nam kierunek rozwoju firmy. Obserwujemy chłopaków, staramy się towarzyszyć im w odkrywaniu świata i odpowiadać na ich potrzeby. To oni są naszą inspiracją.

Do tej pory możliwości na rozwój były ograniczone poprzez ograniczone zasoby. Teraz, gdy już oboje swój czas poświęcamy firmie jest łatwiej. W domu testujemy już prototypy nowych produktów  - odpowiadające potrzebom dzieci na ruch – która szczególnie teraz w dobie pandemii daje się odczuć. Mamy kilka kolejnych propozycji związanych z motoryką dużą. Jednak dzieci rosną, potrzeby się zmieniają, także już lada dzień wprowadzimy serię produktów służących rozwoju motoryki małej. Odnośnie premier – wiele planów i terminów już minęło, jednak z pewnością przed dniem dziecka wprowadzimy na rynek nowe produkty.

8. Własna firma i jakie wyrzeczenia się z tym wiążą. Czy udało Wam się znaleźć złoty środek w prowadzeniu biznesu i zajmowaniem się rodziną i domem? 

Tak jak wspominałam, to jest najtrudniejsze i cały czas uczymy się tego, tym bardziej że stosunkowo od niedawna jesteśmy w takiej sytuacji. Jak dla mnie najtrudniejsze jest wyłączyć się i nie myśleć o nowych produktach, o rozwoju, o usprawnieniach. Ciężko jest zamknąć laptopa – i być tu i teraz z dziećmi. To jest obszar, o który bardzo musimy dbać. Z drugiej strony zdarzają się nam sytuacje, że w środku tygodnia idziemy na spacer do lasu, bo po prostu – taka padła propozycja, mamy taką możliwość i nic nas nie ogranicza. Cenimy sobie tę wolność. 

9. Jakie 3 rady dalibyście osoby, które dopiero myślą o stworzeniu swojego biznesu? 

Myślę, że najważniejsze to świadomość tego, jak wygląda cały „łańcuszek”, i kto jest na jego końcu. Mam tu na myśli, że prowadzenie firmy (np. takiej jak nasza) to nie tylko sklep internetowy – ale o wiele, wiele więcej.

Po drugie poradziłabym aby być otwartym na innych. Nigdy nie wiadomo kto i kiedy będzie mógł pomóc, albo jak twoja pomoc może zaowocować w przyszłości.

Po trzecie powiedziałabym – słuchaj intuicji, ale nie zapominaj o rozsądku. Innymi słowy korzystaj z serca i rozumu – to jest trudne, ale według dobra decyzja wynika właśnie z korzystania z obu składników.

good wood

10. Na koniec jeszcze pytanie do was jako rodziców o wskazanie produktu z branży dziecięcej, który według Was jest bestsellerem i ułatwił Wam opiekę nad dzieckiem (może być więcej niż jeden)?

Cha, cha….bujak ;). A tak na poważnie to wszelkiego rodzaju zabawki aktywizujące – czyli ścianki wspinaczkowe, huśtawki, drabinki, równoważnie…. To wbrew pozorom nie jest łatwy wybór – ponieważ często rodzice boją się pozwolić dziecku na wspinanie, skakanie, aktywność ruchową. My wyznajemy zasadzę – zaufaj dziecku, ono najlepiej zna swoje możliwości.

Drugi rodzaj zabawek wykorzystywany przez nas w domu to klocki – my bardzo dużo otrzymaliśmy w spadku, ale widzimy jak one wpływają na kreatywność naszch chłopaków. Często oglądam konstrukcje, których sama nigdy w życiu bym nie wymyśliła.

Na koniec wspomnę jeszcze o wszelkich darach natury – dla dziecka patyk nie jest zwykłym kawałkiem drewna – to miecz, laser, laska, tyczka, magiczny wykrywacz skarbów, korpus ludzika, różdżka… Do tego uwielbiane przez nas kamienie – małe i duże, szyszki, mech, kawałki kory. Wszystko co dla nas dorosłych jest zwykłe, a dla dziecka niezwykłe, a przy tym naturalne i pachnące lasem.

Zobacz produkty marki GOOD WOOD »


W naszym sklepie wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych, reklamowych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w przeglądarce internetowej jednak może to uniemożliwić złożenie zamówienia! Więcej informacji