Pokój dziecięcy małego ucznia

pokój małego ucznia

Pokój małego ucznia - miejsce do nauki i relaksu dla dziecka

Pokój dziecięcy małego ucznia to idealna propozycja dla dzieci w wieku już od 5 lat, które wkraczają powoli w świat nauki. Ten okres w życiu dziecka to doskonały czas na zmiany w jego pokoju, gdyż wraz z rozwojem malucha, zmieniają się jego potrzeby i sposób spędzania czasu. Pięciolatek, uczeń zerówki czy klas 1-3 potrzebuje wygodnej i przyjaznej przestrzeni do nauki, rysowania, rozwiązywania zadań, czytania. Jest to niezwykle ważne zwłaszcza teraz, gdy wiele dzieci uczestniczy w trybie edukacji zdalnej. Pokój małego ucznia powinien być funkcjonalną przestrzenią, która posiada odpowiednio wydzielone strefy nauki, relaksu i zabawy. 

Pokój dziecięcy do nauki będzie zatem nieco różnił się od klasycznego pokoju maluszka. Jeśli Twoje dziecko rozpoczyna naukę w zerówce czy w szkole, będzie potrzebowało odpowiedniej przestrzeni do rozwiązywania zadań, odrabiania pierwszych lekcji, uczestniczenia w zajęciach on-line. Powinniśmy zatem nie tylko odświeżyć wystrój wnętrza, ale także zmienić znajdujące się w nim meble. W pokoju dziecięcym ze strefą do nauki powinno znaleźć się biurko, stoliczek z krzesełkiem, regał na książki, półki. W ofercie polskich producentów w Mamaville znajdziesz różnego typu meble dla starszaków, które znakomicie sprawdzą się podczas nauki. 

W tym czasie wzrasta ilość posiadanych przez Twoją pociechę rzeczy - są to już nie tylko zabawki, ale także różnego rodzaju książki, akcesoria szkolne, plastyczne, papiernicze, pomoce edukacyjne. Aby zadbać o porządek w pokoju i łatwość dostępu do wszelkich niezbędników, warto pomyśleć o różnego typu organizerach, takich jak skrzynie, półki, regały, koszyki. W pokoju dziecięcym małego ucznia pojawią się także nowego typu dekoracje - przedmioty, które nie tylko świetnie się prezentują i zdobią wnętrze, ale także pełnią funkcjonalną rolę. Może to być zatem oryginalna lampka na biurko, organizer biurkowy, tablica kredowa w zabawnym kształcie. W Mamaville znajdziesz wiele dekoracji tego typu, które przydadzą się Twojemu dziecku w jego nowym, dorosłym pokoiku.

Nasza inspiracja do pokoju dziecięcego jest uniwersalna płciowo - będą się w nim dobrze czuły zarówno dziewczynki, jak i chłopcy. Stonowane barwy, takie jak biel, szarość, czerń i jasne drewno, przełamane drobnymi akcentami kolorystycznymi, będą tworzyły przestrzeń spokojną, przytulną i harmonijną. Twoja pociecha będzie mogła się w nim skoncentrować i wyciszyć podczas wykonywania swoich uczniowskich obowiązków. Na takim uniwersalnym i minimalistycznym tle nawet wielokolorowe książeczki czy zabawki będą dawały wrażenie porządku i dobrej organizacji.

Wszystkie produkty dla małego ucznia - zarówno meble, jak i dekoracje - znajdziesz w ofercie polskich producentów w Mamaville. Z ich pomocą z łatwością stworzysz odpowiednią przestrzeń dla dziecka idącego do zerówki czy pierwszej klasy. Tak naprawdę ze zmianami we wnętrzu nie musisz długo czekać - stoliczek czy biurko już dla 4-latka będzie atrakcyjnym i przydatnym meblem, dlatego warto wprowadzać zmiany już w tym okresie. 

Do stworzenia inspiracji wykorzystaliśmy następujące produkty:

regał na książki z tablicą kredową kiddymate żyrafa

puf musztardowy lisek

Biurko Blocks z Szufladą

Tablica kredowa domek

Regał dla dzieci FRAMA

Krzesełko dziecięce królik białe

Stolik dziecięcy kwadracik biały

Pojemnik do przechowywania na kółkach Blocks

Organizer biurkowy lisek

Lampka drewniana w kształcie retro lampy Glamour Light

Naklejka mapa świata szara

Drewniana układanka ALFABET do nauki literek


W naszym sklepie wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych, reklamowych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w przeglądarce internetowej jednak może to uniemożliwić złożenie zamówienia! Więcej informacji