Pokój dziecięcy dżungla

pokój dziecięcy dżungla

Pokój dziecięcy dżungla - dla miłośników zwierząt, natury i beztroski

Pokój dziecięcy dżungla to propozycja aranżacji wnętrza dla wszystkich maluchów, które fascynuje świat dzikiej natury. Będzie to idealny pokój zarówno dla dziewczynki, jak i chłopca. Spodoba się wszystkim, którzy lubią kolory natury, zwierzątka, rośliny, tropikalne motywy i naturalne tkaniny. Pokój dziecięcy z motywem dżungli jest pełen ciepła, przytulności, wygody i swobody. Kojarzy się bardzo pozytywnie i budzi uśmiech na twarzy, a dziecku daje poczucie bezpieczeństwa i radości. 

Ze względu na swoją uniwersalność, taka aranżacja sprawdzi się świetnie, jeśli urządzasz pokój dla dziewczynki i chłopca - dziecko każdej płci będzie czuło się w takim wnętrzu bardzo dobrze. Motyw dżungli jest uniwersalny również pod kątem wieku dziecko - będzie to dobra decyzja zarówno dla maluszka, jak i dla starszaka. To aranżacja wnętrza dziecięcego, która rośnie wraz z Twoją pociechą.

W pokoju dziecięcym w stylu dżungli króluje zieleń, biel, beż, oliwka, khaki, szarość i brąz. Te stonowane kolory ziemi świetnie będą się prezentować, gdy przełamiemy je kolorowymi dodatkami, np. w żółtym, pomarańczowym czy turkusowym odcieniu. Kolory te świetnie będą współgrały z jasnym drewnem, z którego będą wykonane meble dziecięce, dekoracje lub zabawki. Wspomniane wyżej kolory, naturalne drewno i tkaniny będą tworzyły harmonijną całość, która będzie prezentowała się bardzo atrakcyjnie i stylowo. Tak spójny projekt wnętrza będzie wyglądał na uporządkowany nawet wtedy, gdy będzie panował w nim bałagan typowy dla pokoiku dziecięcego :)

W pokoju tym koniecznie muszą pojawić się zwierzątka, najlepiej różne ich gatunki, które występują w dżungli, na sawannie, w Afryce... Zwierzęta mogą występować jako wzór na tkaninach, w postaci fototapety, w formie lampek dziecięcych, na koszach na zabawki czy w formie różnego typu dekoracji. Wszechobecne zwierzątka rozwijają dziecięcą wrażliwość i empatię, a także dają mu poczucie bezpieczeństwa i troski. Maluch szybko zaprzyjaźni się ze wszystkimi ze swoich "współlokatorów"! 

W pokoju dżungli każdy maluch chętnie będzie oddawał się swobodnej, pełnej beztroski i radości zabawie, ale także będzie mu się w nim doskonale odpoczywało, czytało książeczki czy spało. Taki pokój to świetna przestrzeń do różnego typu zabaw ruchowych - warto umieścić w nim huśtawkę, hamak, bujaki, namiot tipi, wygodne pufy itd. Wszystko to sprawi, że maluch będzie kochał ten swój dziki, naturalny pokoik.

Do stworzenia inspiracji wykorzystaliśmy następujące produkty:

łóżko dziecięce drewniane domek

namiot tipi z matą podłogową muzpony amazonia

pufa worek z podnóżkiem dla dziecka jasnozielona

huśtawka domowa jasnozielona dla dziecka do pokoju

bujak drewniany szary małpiszon

tablica manipulacyjna dla dzieci żyrafa safari

kosz na zabawki musztardowy lisek

drewniana lampka toucan tukan

Ścienna nocna lampka Panda

Pościel z wypełnieniem Safari

drewniany proporczyk ozdoba wild boy

Naklejka ścienna Safari - Pastelowe Love


W naszym sklepie wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych, reklamowych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w przeglądarce internetowej jednak może to uniemożliwić złożenie zamówienia! Więcej informacji