Top 5 zabawek wspierających rozwój dziecka

Każdy rodzic wie, że najlepsze zabawki dla dzieci to takie, które wspierają ich rozwój, pomagają odkrywać świat i zdobywać nowe umiejętności. Zabawki edukacyjne, sensoryczne, w duchu Montessori to takie gadżety, w które warto zainwestować. Najlepsza nauka to przecież ta przez zabawę! Sprawdź TOP5 propozycji zabawek wspierających rozwój dziecka, które okazały się hitami wśród rodziców i ich pociech.

top 5 zabawek wspierających rozwój dziecka

Zabawki wspierające rozwój dziecka, inaczej zabawki edukacyjne lub sensoryczne, to przede wszystkim przedmioty, które pozwalają dziecku samodzielnie odkrywać ich działanie i zachęcają do myślenia czy ćwiczenia różnych umiejętności. Zabawki tego typu, które rozwijają zmysły, motorykę czy koordynację ruchową dziecka, produkowane są już dla najmłodszych. Nawet niemowlakowi możesz sprezentować zabawkę, która nie tylko przykuje jego uwagę, ale także przyczyni się do jego pozytywnego i efektywnego rozwoju.

Nasz ranking TOP 5 zabawek wspierających rozwój dziecka ułatwi Ci zakupy i wybór odpowiednich zabawek dla Twojej pociechy. Dzięki temu zestawieniu wybierzesz zabawki dla dzieci, które nie będą kolejną plastikową rzeczą rzuconą po bardzo krótkim czasie w kąt. Możesz mieć pewność, że przedstawione tutaj zabawki zostały starannie wyselekcjonowane na podstawie opinii kupujących, doskonałej jakości produktów i ich popularności w Mamaville. Są to propozycje, które zyskały uznanie zarówno wśród rodziców, jak i ich pociech.

1. Tablica manipulacyjna Foxy Family

Tablice manipulacyjne to hit ostatnich kilku lat, jeśli chodzi o zabawki dla dzieci. Zwykle taka tablica manipulacyjna ma formę deski, na której umieszczone są przedmioty budzące ciekawość dziecka, które w ich normalnej funkcji i zastosowaniu nie byłyby odpowiednią rzeczą do zabawy. Umieszczone na tablicy klamki, zamki, zasuwy, włączniki, kontakty, guziki pozwalają dziecku swobodnie odkrywać otaczający go świat w bezpieczny dla niego sposób. Tablice manipulacyjne oddziałują na niemal wszystkie zmysły, uczą samodzielności, rozwijają zdolności manualne, koordynację ręka-oko, oraz wpływają psychomotoryczny rozwój malucha. Tablice marki Foxy Family w kształcie uroczych zwierzątek zyskały ogromne grono fanów w Mamaville i gwarantują dziecku długie godziny atrakcyjnej zabawy.

tablice manipulacyjne zabawki rozwojowe dla dzieci

Zobacz produkt »

2. Drewniana układanka zegar Woobiboo

Drewniana układanka zegar marki Woobiboo to świetna zabawka zarówno dla maluszka, jak i starszaka. Najmłodsze dzieci mogą dzięki niej ćwiczyć koordynację rączki oraz dopasowywać okrągłe klocki w wycięte miejsca, a starsze pociechy nauczą się cyferek oraz odczytywania i ustawiania godzin dzięki ruchomym wskazówkom. 

drewniana układanka zegar zabawka rozwojowa dla dzieci

Zobacz produkt »

3. Basen z kulkami BabySteps

Basen z kulkami, czy inaczej basen z piłeczkami to gwarancja mnóstwa frajdy dla dziecka! Piankowy, mięciutki i wygodny basen wypełniony plastikowymi, kolorowymi piłeczkami pozwoli dziecku godzinami bawić się w domu, śmiać, relaksować, a nawet w nim drzemać. Taki basen rekomendowany jest również przez rehabilitantów jako forma zabawy wspierająca integrację sensoryczną dziecka. Jest praktyczny, lekki, wygodny i bezpieczny dla dziecka.

suchy basen z piłeczkami dla dziecka mamaville

Zobacz produkt »

4. Deska do balansowania Wobbel

Deski do balansowania to zabawka dla dzieci w każdym wieku (pod okiem rodziców), a nawet dla nastolatków i dorosłych. Deska ta zachęci całą rodzinę do aktywności fizycznej i pomoże w Waszym domu stworzyć mini plac zabaw, idealny do walki z nudą, zdobywania nowych umiejętności i ćwiczenia tych już nabytych. Balansowanie i bujanie na deskach Wobbel to wiele korzyści dla rozwoju psychoruchowego. Wspiera motorykę, usprawnia koordynację i koncentrację, pozytywnie wpływa na rozwój układu przedsionkowego, uczy cierpliwości i zachęca do wytrwałości, wpływa na tworzenie nowych połączeń pomiędzy neuronami. To także doskonały sposób na relaks i ukojenie emocji.

drewniana deska do balansowania

Zobacz produkt »

5. Kostka sensoryczna BejbikBooks

Kostka sensoryczna First treasure cube została dopracowana w każdym szczególe i uszyta ręcznie, by zapewnić dzieciom mnóstwo rozwojowej zabawy. Znajdziecie w niej suwaki, rzepy, naukę kolorów, dopasowywania, przewlekanie, liczenie, przeciąganie, śledzenie paluszkiem, a nawet lustro. To tylko część z zabaw, jakie doświadczy dziecko bawiąc się nią. To prosta i praktyczna zabawka, która sprawdzi się wszędzie - w domu, w samochodzie, w kolejkach, na wycieczkach itd. Maluch może odkrywać samodzielnie właściwości różnych jej elementów i poznawać ich zastosowanie. 

kostka sensoryczna bejbik books

Zobacz produkt »

Która zabawka wspierająca rozwój dziecka wydaje Ci się najciekawszą propozycją? Jesteśmy pewni, że każda z tych propozycji zaciekawi Twoją pociechę na długie godziny, angażując do zabawy, która przyczyni się do jej rozwoju. Wybór odpowiednich zabawek dla dziecka, gdy na rynku dostępnych jest tak wiele propozycji, bywa trudny. Zwłaszcza, gdy chemy, by zabawki te były naprawdę mądre :) Te 5 pomysłów, które tutaj zaprezentowaliśmy, są najczęściej kupowanymi zabawkami rozwojowymi w Mamaville, dlatego mamy pewność, że sprawdziły się już u wielu dzieci i ich rodziców!


W naszym sklepie wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych, reklamowych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w przeglądarce internetowej jednak może to uniemożliwić złożenie zamówienia! Więcej informacji