Sprawdź nasze pomysły na prezent dla dwulatka

Dziecko w wieku dwóch lat wiele razy zaskoczy swoje otoczeniem tym, jak wiele już wie, rozumie i umie zrobić. Świat to dla niego wspaniałe miejsce, a każda zabawa to nowa przygoda, która sprawia, że nabywa coraz to nowych umiejętności. Świadomość dziecka w tym wieku jest już całkiem spora, dlatego wybór odpowiedniego prezentu dla dwulatka może stanowić znacznie większy problem niż do tej pory. Sprawdź zatem, co warto wybrać!

Potrzebujesz prezentu dla dwulatka? Praktyczne rady

Jeśli jesteśmy lub byliśmy rodzicami takiego malucha - kupno prezentu nie sprawi nam aż takiego problemu, ponieważ wiemy czym lubi się zajmować, a z czym miało trudność nasze dziecko. Nieco gorzej jest kiedy kontakt z dzieckiem mamy dużo mniejszy, a chcielibyśmy, aby nasz upominek był dla malucha bezpieczny, ale też dostarczał mu jak najwięcej frajdy. Dziecko w wieku dwóch lat jest bardzo aktywne - świetnie opanowało już sztukę chodzenia i teraz jego ulubionym sposobem przemieszczania się jest bieg. Uwielbia także skakać i wspinać, a zdania, które buduje są coraz bardziej rozbudowane. Dziecko potrafi już także próbować swoich sił w zetknięciu z kredkami czy farbami. Niektóre maluchy lubią spędzać czas na słuchaniu czytanych przez rodziców książek (ale treść musi być dostosowana do wieku dziecka, a także posiadać obrazki i wzmacniane strony). Warto także wiedzieć, że prezent dla 2 latka powinien uwzględniać to, że dziecko, które go dostanie będzie się rozwijało, więc może być nieco “zbyt dorosły” w momencie kiedy wręczamy upominek. Dzięki temu maluch będzie mógł w pełni go wykorzystać.

henio-tulinski książeczka sensoryczna na prezent na 2 latka

Przedmioty, które dajemy dziecku powinny stymulować jego rozwój, najgorszym rozwiązaniem jest podarowanie zabawki, która nie jest już dla niego żadnym wyzwaniem - a zajmowanie się jest dla małego człowieka po prostu nudne. Podczas zakupów musimy także uważać na oznaczenia związane z bezpieczeństwem. Producenci często umieszczają takie informacje, ale warto je samodzielnie zweryfikować. Na pewno uważać trzeba na bardzo drobne elementy, które mogłyby zostać połknięte przez malucha, albo wszelkie ostre krawędzie, które mogłyby doprowadzić do zranienia. Pamiętajmy - bezpieczeństwo przede wszystkim. U Mamaville znajdziesz tylko takie zabawki.

Jaki prezent dla 2 latka sprawdzi się najlepiej?

Wiemy już mniej więcej na jakim poziomie rozwoju psychofizycznego znajduje się maluch w wieku 2 lat. Jakie wobec tego prezenty warto rozważyć?

puzzle drewniane dla dwulatka na prezent książeczka dla dzieci prezent na 2 latka

  • Bardzo dobrym pomysłem na prezent na 2 latka może być tablica manipulacyjna (nazywana też sensoryczną). Taki upominek wspomaga rozwój dziecka, a przy okazji może stanowić też element wystroju kącika dziecięcego, ponieważ producenci dbają także o to, żeby zabawki wyglądały naprawdę estetycznie i były wykonane z duża starannością z ekologicznych materiałów. Tablice są oczywiście zróżnicowanie tematycznie, dlatego możemy wybrać przedmiot dostosowany do rozwijających się zainteresowań dziecka.
  • Kolejnym świetną propozycją na prezent dla 2 latka jest rowerek biegowy. Wspiera on prawidłową koordynację ruchową oraz synchronizację półkul mózgowych (dzięki naprzemiennie wykonywanym ruchom nóg. Przy okazji dziecko utrzymuje właściwą postawę ciała, wpływa pozytywnie na rozwój mięśni, oraz - co bardzo ważne także dla rodziców - pozwala na zużycie dużej części energii. Dzieci w tym wieku mogą mieć jej zbyt dużo, a w takim przypadku pojawiają się kłopoty z zaśnięciem, bądź też zły humor. Dodatkową zaletą rowerka biegowego jest też fakt, że dziecku, które z niego korzystało dużo łatwiej będzie później nauczyć się jeździć na klasycznym rowerku. No i oczywiście: 2 latki uwielbiają korzystać z rowerka!

rowerek biegowy dla dwulatka wieża z klocków dla dwulatka

  • Dobrym rozwiązaniem będzie również wybranie jednej z licznych zabawek wspierających edukację dziecka - przykładem takiego prezentu na 2 latka będą gry edukacyjne. Wybór tego typu przedmiotów jest bardzo duży i może wspierać różne zdolności dziecka - np. rozwój mowy, naukę liczenia, czy sprawności manualnych. Na szczególną uwagę zasługują klocki, dzieci uwielbiają się nimi bawić, są bardzo korzystne dla rozwoju wyobraźni przestrzennej a także cierpliwości. Do wyboru mamy wiele modeli, jednak zachęcamy zwłaszcza do klocków drewnianych, które są znacznie bezpieczniejsze (małe plastikowe fragmenty mogłyby zostać złamane) trwalsze (pozwolą na zabawę rodzeństwu) i dużo bardziej estetyczne.
  • Jeśli wydaje nam się, że dziecko posiada posiada większość wymienionych wcześniej zabawek możemy zdecydować się na przytulankę lub lalkę, dzieci je lubią i używają przez cały okres wczesnego dzieciństwa, a wiadomo, że przedmioty te są różnie traktowane przez dzieci, więc z czasem ulegają zniszczeniu. Warto jednak podczas wyboru tych popularnych zabawek zwrócić uwagę na ich jakość - pozwólmy dziecku na to, by mogło mieć swojego ulubieńca jak najdłużej. Asortyment przytulanek i lalek jest bardzo szeroki, dzięki czemu nie jesteśmy skazani na krzykliwy i bardzo często tandetne materiały i wzory. Możemy wybrać spośród naprawdę pięknych zabawek i od najmłodszych lat kształtować w dziecku poczucie estetyki.

krówka przytulanka dla dzieci baletnica królik przytulanka

  • Co więcej, warto również rozważyć stylowy dodatek do pokoiku malucha w postaci huśtawki, baseniku z piłkami czy oryginalnego namiotu-tipi. Elementy te dodadzą nie tylko frajdy i zabawy każdego dnia, ale także będą pięknie prezentować się we wnętrzu dziecięcego królestwa.

W naszym sklepie wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych, reklamowych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w przeglądarce internetowej jednak może to uniemożliwić złożenie zamówienia! Więcej informacji