Idą chłody! Wybieramy stylowe płaszczyki i kurtki dziecięce

Pogoda coraz intensywniej przekonuje nas o tym, że czas lata minął bezpowrotnie. Jesień także może być bardzo przyjemnym i pięknym okresem, jeśli się do niej właściwie przygotujemy. Spacery i zabawy wśród kolorowych liści są świetnym pomysłem na aktywne spędzenie czasu na zewnątrz, ale przyjemności nie może zepsuć nam niska temperatura i porywisty wiatr. Ciepłe kurtki dziecięce na jesień pozwalają na wielogodzinną zabawę i brak obaw o zmarznięcie. Korzystajmy z tej pory roku pełnymi garściami!

płaszcz dziecięcy beżowy wełniany parka kurtka dziecięca softshell

Kurtki dziecięce - by chłód nie psuł zabawy!

Dobór ubrań dla naszych dzieci to niełatwe zadanie. Na rynku obecnie jest naprawdę szeroki asortyment propozycji, ale nie wszystkie będą odpowiednie dla naszych maluchów. Młodsze dzieci nie wykazują jeszcze preferencji estetycznych, ale wymagają wyjątkowego komfortu. Starsze natomiast mogą już mieć sprecyzowany gust i grymasić, jeśli wybierzemy coś, co im się nie podoba. Najważniejszą jednak kwestią podczas doboru jest z pewnością odpowiednie zabezpieczenie dziecka przed chłodem, a często także deszczem. Kurtki jesienne dla dzieci muszą zapewniać im ciepło i zmniejszać ryzyko przeziębienia. Powinniśmy zwrócić uwagę na to, by kurteczka miała odpowiedni rozmiar, ponieważ nawet najcieplejsza i wykonana z najlepszych materiałów, ale zbyt opięta lub krótka nie spełni swojego zadania. Najbardziej sprawdzają się modele nieco dłuższe, które nie podwiną się podczas aktywności.

Płaszczyki i kurtki dziecięce w Mamaville »

kamizelka chłopięca jesienna kurtka dziecięca pikowana z uszami

Dobrym rozwiązaniem jest także wybór płaszczyka dziecięcego, który zaprojektowany jest jako model dłuższy i zapewniający wygodę. Bardzo istotne jest także wyposażenie kurtki jesiennej dla dzieci - kaptur oraz wyższy kołnierz są bardzo praktyczne. Dzięki kapturkowi osłonimy dziecko przed wiatrem i niespodziewanym deszczem, natomiast wyższy kołnierz sprawdzi się bardzo dobrze w przypadku awersji wobec szalika (bardzo często dzieci wyjątkowo nie lubią dodatkowych akcesoriów takich jak czapki, szaliki czy rękawiczki - im dłużej będzie można ich uniknąć, tym lepiej).

Kurtki jesienne dla dzieci - jakich parametrów nie powinniśmy przeoczyć?

płaszczyk dziecięcy materiałowy zielony płaszczyk dziecięcy jesienny

Kurtki jesienne dla dzieci - dziewczynka »

Zapewnienie ciepła to, jak ustaliliśmy, najważniejsze zadanie kurtki jesiennej dla dzieci. Jednak jak możemy uzyskać pewność, że model nad którym się zastanawiamy sprosta temu wyzwaniu? Kluczowe znaczenie ma jakość i skład materiału, z którego kurtka albo płaszczyk jesienny są wykonane. Stawiajmy na naturalne materiały, które nie wywołują alergii, ale także mogą zatrzymywać ciepło i w razie potrzeby odprowadzać jego nadmiar. Polecaną tkaniną jest z pewnością bawełna. Jest antyalergiczna, delikatna dla skóry dziecka, a poza tym dobrze radzi sobie z zmiennymi temperaturami i wilgocią. Jej dodatkową zaletą jest fakt, iż bardzo dobrze znosi częste czyszczenia, co w przypadku dzieci jest bardzo ważne. Niewielki dodatek materiałów sztucznych może być wskazany, ze względu na przedłużenie trwałości ubrania,a także (w przypadku elastanu) poprawiające elastyczność. Kolejną bardzo istotną kwestią jest rodzaj zapięcia.

wełniany płaszczyk dziecięcy beżowy kurtka dziecięca materiałowa szara

Guziki na płaszczyku dziecięcym wyglądają równie dobrze co zamek błyskawiczny. Nieco starsze dziecko powinno nie mieć problemów z samodzielnym założeniem i zdjęciem kurtki jesiennej. Ta pora roku jest dość kapryśna i zmienna, dlatego warto ułatwić sobie i swojemu dziecku zadanie dopasowania swojej odzieży do aktualnych warunków pogodowych. Jeśli chodzi natomiast o kwestie estetyczne to i tutaj mamy wiele możliwości. Kurtki i płaszczyki wykonywane przez polskich producentów to produkty wysokiej jakości, bardzo często potwierdzonej odpowiednimi atestami, ale także bardzo stylowe. Możemy wybierać modele o najróżniejszych kolorach, deseniach i fasonach! Szczególnym powodzeniem wśród najmłodszych cieszą się zwłaszcza kurtki wyposażone w urocze uszy. Dzieci bardzo chętnie je noszą, co znacznie ułatwia codzienne ubieranie dziecka. Co więcej, możecie wybierać spośród stylistyki retro, oversize czy minimalistycznej. Ogranicza Was tylko wyobraźnia!

Kurtki dziecięce dla chłopca »


W naszym sklepie wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych, reklamowych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w przeglądarce internetowej jednak może to uniemożliwić złożenie zamówienia! Więcej informacji