Kosmetyki dla kobiet w ciąży - jak zadbać o ciało?

Ciąża jest dla ciała wyjątkowym wyzwaniem. Organizm jest wtedy podporządkowany potrzebom rozwijającego się dziecka, co niestety, często odbija się mniej pozytywnie na zdrowiu i wyglądzie przyszłej mamy. Są jednak metody, aby ten niekorzystny wpływ ograniczyć. Bardzo przydatne w tym zakresie mogą okazać się kosmetyki dla kobiet w ciąży. Właściwy wybór kosmetyków znacznie poprawi także samopoczucie przyszłej mamy.

Kosmetyki dla kobiet w ciąży - wyjątkowe produkty na wyjątkowy etap życia

pasta do zębów dla kobiet w ciąży organiczny płyn do płukania zębów dla kobiet w ciąży

Kobiety ciężarne bardzo często obawiają się tego, że ich ciało jeszcze przed porodem stanie się mało estetyczne i nigdy już nie wróci do formy. Oczywiste jest, że, niektóre zmiany są nieuniknione, jednak wielu innym można zapobiec. Kobiety ciężarne powinny więc jak najwcześniej zacząć traktować swoje ciało z wyjątkową troską. Bardzo korzystnie na kondycję przyszłej mamy wpływa oczywiście zdrowa zróżnicowana dieta i aktywność fizyczna. Okres ciąży u każdej kobiety przebiega nieco inaczej, niektóre z nas znoszą ją lepiej inne zaś trudniej. Bywają takie dni, że dolegliwości bólowe nie pozwalają na większą ilość ruchu - jednak powinniśmy mieć świadomość, że łagodna, ale regularna aktywność fizyczna może przyczynić się do łatwiejszego porodu i szybszej regeneracji już po nim. Dodatkową zaletą będzie zaś lepszy wygląd oraz nastrój (pamiętajmy o tym, że ruch wspiera wydzielanie hormonów szczęścia, a więc wspomoże nas w gorszych chwilach ciąży).

Kosmetyki dla kobiet w ciąży w Mamaville »

Jeżeli chodzi o zewnętrzne wsparcie naszego ciała, warto pomyśleć o włączeniu do codziennej pielęgnacji specjalistycznych kosmetyków dla ciężarnych. Czym się charakteryzują? Przede wszystkim powinny być bezpieczne: przebadane pod kątem stosowania w tym szczególnym okresie (najlepiej jeśli posiadają odpowiednie certyfikaty). Ważne, żeby ich składniki pochodziły z kontrolowanych ekologicznych upraw. Kosmetyki nie mogą uczulać, podrażniać. Bardzo często kobiety ciężarne skarżą się na nadwrażliwość na zapach - dobrym pomysłem jest więc wybieranie produktów o bardzo łagodnych aromatach, bądź też zupełnie go pozbawionych.

organiczny płyn do kąpieli dla całej rodziny mleczko do ciała przeciw rozstępom dla kobiet w ciąży

Kosmetyki w ciąży - co warto stosować

Wiele przyszłych mam wie, o tym, że warto wspomagać jędrność skóry brzucha, by uchronić się przed rozstępami. Do najpopularniejszych grup kosmetyków dla ciężarnych należą więc produkty poprawiające kondycję skóry. Najczęściej są to kremy, balsamy lub olejki do wcierania. Warto wiedzieć, że o ich skuteczności nie decyduje jedynie skład, ale także to w jaki sposób z nich korzystamy. Powinnyśmy zacząć je stosować od samego początku ciąży, a nie dopiero w momencie kiedy na skórze pojawia się już pierwsze rozstępy. Drugim najważniejszym czynnikiem jest oczywiście regularność stosowania kosmetyków. Produkt przeciwdziałający rozstępom powoduje wzrost poziomu nawilżenia, a jego składniki powinny zwiększać elastyczność skóry. Efektem, który odczujemy natychmiast będzie zmniejszenie swędzenia (często występującemu w ciąży). Do poprawy stanu skóry przyczynia się także masaż wykonywany podczas aplikacji produktu. Warto zastosować preparat także do innych partii ciała, na których mogą pojawić się rozstępy (głównie uda, piersi).

Kosmetyki dla ciężarnych są tutaj »

organiczny balsam do ciała dla kobiet w ciąży łagodzący płyn do mycia ciała dla kobiet w ciąży i rodziny

O czym jeszcze warto pamiętać?

Innym produktem, który warto zmienić podczas ciąży jest płyn do higieny intymnej. Kobiety są wówczas wyjątkowe podatne na podrażnienia i zakażenie, wiec idealnym kosmetykiem dla ciężarnych będzie bardzo łagodny i naturalny płyn wzbogacony o ekstrakty z roślin i kwas mlekowy. Przyniesie natychmiastową ulgę ze względu na to, iż ma działanie nawilżające.

Jeszcze przed okresem karmienia warto zaopatrzyć się w preparat przeznaczony do pielęgnacji sutków, zwłaszcza, że pewien dyskomfort może się pojawić już podczas ciąży. Produkt ten, podobnie jak wszystkie inne kosmetyki w ciąży jest bardzo łagodny, naturalny i bezpieczny, ponieważ oparty na roślinnych ekstraktach.

Nasze kosmetyki w ciąży »

Kobiety ciężarne przez cały okres przygotowujący do macierzyństwa powinny być objęte szczególną troską. Najważniejsza rola w życiu jest dużym wyzwaniem dla ciała, dlatego powinniśmy mu poświęcić odpowiednio dużo uwagi. Zdrowy tryb życia, wystarczająca ilość odpoczynku, ruchu, pełnowartościowa dieta i specjalistyczne kosmetyki dla kobiet w ciąży stanowią niezbędne fundamenty zdrowia i dobrego samopoczucia mamy i rozwijającego się malucha.


W naszym sklepie wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych, reklamowych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w przeglądarce internetowej jednak może to uniemożliwić złożenie zamówienia! Więcej informacji