Zabawki manipulacyjne dla ciekawych świata maluchów

Klamki, kontakty, włączniki, kuchenne gadżety, narzędzia taty, kosmetyki mamy… I moglibyśmy wymieniać tak jeszcze długo - dom to największy plac zabaw malucha. Jest w nim tyle przedmiotów, które go ciekawią ze względu na dźwięki, kolory, fakturę czy możliwości interakcji… Niestety, nie wszystkie są bezpieczne do zabawy, dlatego zabezpieczamy je i chowamy w niedostępnym dla dziecka miejscu. Oczywiście - to bardzo dobrze - zdrowie i bezpieczeństwo maluszka jest najważniejsze. Ale jak tu poznawać świat, kiedy rodzice zabierają te najciekawsze jego elementy? ;) Mamy i na to sposób - zabawki manipulacyjne! Sprawdź, jakie pomysłowe gadżety znajdziesz dla swojej pociechy w Mamaville!

zabawki manipulacyjne zabawki manipulacyjne

Tablica manipulacyjna - najnowszy trend wśród dziecięcych akcesoriów

Jednym z najciekawszych trendów wśród zabawek dla dzieci umożliwiających interakcję, poznawanie kształtów i różnorodnych funkcji jest zdecydowanie tablica manipulacyjna. To plansza, na której przymocowane są przedmioty codziennego użytku, takie jak np.: klamki, włączniki, klamerki, zamki, zasuwy do drzwi, wszelkiego rodzaju zapięcia, sznurowadła, dzwonki i wiele, wiele innych… Czyli wszystko to, co zwykle zabieramy dziecku, obawiając się, by nie zrobiło sobie krzywdy czy nie zniszczyło tychże elementów. W przypadku tablicy manipulacyjnej nie musimy martwić się o paluszki dziecka - jest ona zaprojektowana w taki sposób, by maluch bez ryzyka skaleczenia mógł samodzielnie mógł rozwijać swoje zdolności manualne oraz koordynację ręka-oko.

tablica manipulacyjna tablica manipulacyjna

Dlaczego na tablicy zostały umieszczone tak nietypowe ‘zabawki’? Bo doświadczeni rodzice doskonale wiedzą, że czasem dziecko zainteresowane jest zupełnie innymi rzeczami, niż kolorowymi, świecącymi i grającymi zabawkami, które dostarczają mu często zbyt wielu bodźców na raz.

Dzięki tablicy manipulacyjnej, dziecko ma możliwość rozwoju psychomotorycznego, dlatego często taka zabawka zwana jest również edukacyjną czy sensoryczną. Jest ona uwielbiana przez maluchy przede wszystkim dlatego, że pozwala im na samodzielność, uwolnienie swoich emocji i wykorzystanie pokładów ciekawości. W Mamaville doceniamy tak oryginalne i funkcjonalne pomysły!

Zabawki manipulacyjne - dlaczego warto?

Zabawki sensoryczne to nie tylko tablica manipulacyjna, ale także szereg innych, ciekawych pomysłów. Łączy je wspólna cecha - dziecko dzięki nim dowiaduje się, co stanie się, gdy coś przekręci, wciśnie, przesunie, pociągnie, połączy… Nie ma nic przyjemniejszego, niż beztroska zabawa, która w dodatku uczy dziecko nowych zdolności i pozwala mu poznać pewne zależności tego świata :) Warto zdecydować się na zabawki manipulacyjne, gdyż:

  • rozwijają samodzielność dziecka,

  • pobudzają jego ciekawość,

  • oddziałują na wszystkie zmysły w odpowiedni, harmonijny sposób,

  • poprawiają koordynację ręka-oko,

  • wspierają umiejętność logicznego myślenia,

  • ćwiczą koncentrację dziecka,

  • służą dziecku przez dłuższy czas,

  • uczą zrozumienia powiązań między akcją a reakcją,

  • angażują do wspólnej zabawy rodziców,

  • pozwalają uwolnić nagromadzone emocje dziecka.

A może zabawki drewniane?

Klasyczne zabawki drewniane również często możemy przypisać do grupy zabawek manipulacyjnych. W ofercie Mamaville z pewnością znajdziesz propozycje, które także spełnią wymienione wyżej funkcje, a dodatkowo staną się ulubionymi gadżetami Twojej pociechy. Tego typu zabawki są cenione przez rodziców za ich trwałość, ponadczasowość, estetykę i często naprawdę atrakcyjną cenę.

zabawki drewniane zabawki drewniane

Które zabawki manipulacyjne wybierzesz dla swojego dziecka?

Bardzo fajnym aspektem zabawek manipulacyjnych jest fakt, iż często te same propozycje sprawdzą się zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców. W ofercie Mamaville znajdziesz różnego typu klocki, piramidki, narzędzia, domowe gadżety, pojazdy i inne przedmioty, które wpisują się w kategorię zabawki manipulacyjne’. Sprawdź, które z nich dołączą do kolekcji zabawek Twojej pociechy!


W naszym sklepie wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych, reklamowych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w przeglądarce internetowej jednak może to uniemożliwić złożenie zamówienia! Więcej informacji